Aglomeracja

Skok z wysokości 3 piętra oraz film kręcony jednym ujęciem

Już w najbliższą niedzielę do stolicy Wielkopolski zawitają znani aktorzy oraz kaskaderzy. Wśród zaproszonych gwiazd jest Mirosław Zbrojewicz, Sandra Staniszewska oraz Miron Jagniewski, którzy zagrają główne role w przygotowywanym właśnie Mastershocie. Jedną z najważniejszych atrakcji będzie skok z 3 piętra wykonany przez kaskaderów a wszystko to zostanie uwiecznione podczas jednego ujęcia! Niedzielne wydarzenie jest częścią Mastershot Film Festival.

Mastershot Film Festival to pierwszy, międzynarodowy festiwal filmów zrealizowanych od początku do końca za pomocą jednego ujęcia. W dniach 16-18 listopada 2015 roku odbyła się w Poznaniu pierwsza edycja. Niedzielny film będzie owocem 3-dniowych warsztatów festiwalowych, prowadzonych przez Pawła Czarkowskiego i Staszka Mąderka. Poznańskie Studio Movlab wraz z reżyserem Pawłem Czarkowskim podjęło się trudnego wyzwania, zrealizowania w ramach warsztatów filmu bez żadnego cięcia (mastershot) w kilkupiętrowej kamienicy Klubu Dragon, przeciskając się ciasnymi korytarzami oraz niezliczonymi pomieszczeniami na wielu kondygnacjach.

Celem Festiwalu jest przybliżenie idei produkcji „mastershota”, zarówno pasjonatom, osobom studiującym kierunki filmowe, jak również filmowcom na poziomie zawodowym.

Podczas dwóch pierwszych dni (16 i 17 listopada 2015 r.) prowadzący warsztaty Paweł Czarkowski opowiedział grupie pięćdziesięciu uczestników o podstawach pracy na planie filmowym, założeniach do scenariusza oraz do scenopisu. Omówił również lokację filmową i przedstawił wstępny materiał przedstawiający miejsce planu filmowego. Staszek Mąderek natomiast omówił sztandarowe, niekiedy niezwykle intrygujące przykłady mastershotów, jakie zostały wplecione w najbardziej znane produkcje filmowe.

Producenci szukaja tez chętnych do wystąpienia w tym nietypowym nagraniu.

Produkujmy w Poznaniu krótkometrażowy film, który będzie kilkunastominutowym masterhotem – to chirurgiczna plan zdjęciowy !! dlatego szukamy ludzi zabawnych i odpowiedzialnych, którzy wiedzą, że 3 minuty skupienia, to sukces całej produkcji

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz