POZnań

Przyjmijcie światło pokoju!

panorama swiatlo pokoju  Foto: UM Poznania

Nieśmy światło pokoju – to tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Dziś na Starym Rynku harcerze przekażą je Prezydentowi Poznania i wszystkim gościom . Światło jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia wszystkich ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Niesione jest ono niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę.

panorama swiatlo pokoju Foto: UM Poznania

Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wniesione na Rynek w uroczystym pochodzie z poznańskiej fary, gdzie zostanie wcześniej odprawiona o godzinie 16:00 msza święta w intencji miasta.

Dzisiaj także przy scenie głównej na Starym Rynku będzie można kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tegoroczne przesłanie Zapalmy dzieciom światło nadziei ma zwrócić uwagę na problem dzieci, które ucierpiały podczas powodzi w Polsce. Pieniądze, które zostaną przez Caritas zebrane podczas sprzedaży świec przeznaczone będą na dofinansowanie wypoczynku letniego dla 10.000 dzieci w całej Archidiecezji. Niedzielny wieczór uświetni występ Piotra Pawlickiego z bydgoskim Chórem Gospel.

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz