Na widelcu POZnań

Po sumie na dobry obiad – na Śródce!

Vine Bridge na Środce  Foto: facebook

W najbliższą niedzielę po sumie na moście posłuchać będzie można baśni. Będzie plenerowa kawiarenka, a także atrakcje kulinarne. Na Śródce powstaje coraz więcej oryginalnych restauracji.

A już dziś o od 19:00 będzie można popróbować wszystkich śródeckich smaków. W ramach Obiadokolacji wszystkie restauracje zapraszają na most, na wspólne gotowanie i smakowanie.

„A po sumie na moście” to cykl letnich imprez artystycznych na moście Biskupa Jordana. Nazwa nawiązuje do staropolskiej tradycji, kiedy to po sumie – czyli po głównej mszy w niedzielę, ludzie szli w mieście do restauracji czy kawiarni by spotkać się, porozmawiać, pobyć ze sobą, a przy ładnej pogodzie pospacerować.

Organizatorzy wydarzenia z Fundacji Puenta zapraszają całe rodziny na opowiadanie baśni, puszczanie latawców, slackline z highem czyli chodzenie po linie. Na kawę i słodkie zapraszać będzie plenerowa kawiarenka.

Cafe La Ruina w Poznaniu

Na Śródce można zjeść także dobry niedzielny obiad.

Czerninę, szare kluchy i inne specjalności poznańskiej kuchni serwuje Hyćka, są dania z Libanu, w Raju posmakujemy specjalności z całego świata z bardziej nutą vege niż mięsną. Vine Bridge to kuchnia polska ale serwowana w nowoczesny sposób. To powrót do dań jadanych od pokoleń: kasz, wypiekanych pierwotnymi metodami chlebów, zaprawianych ziołami mięs i ryb; owoców lasu. Przygotowanych w glinie, na kamieniu i z ognia, z miłością i pasją, z cała posiadaną wiedzą o gotowaniu, wędzeniu, smażeniu czy pieczeniu.

Jest też Wspólny Stół – restauracja oparta o projekt przedsiębiorczości społecznej, która w ten weekend rozpoczyna swoją działalność.

Wspólny stół na Śróde

Głównym elementem wyposażenia lokalu jest długi, pięciometrowy, dębowy stół, przy którym zasiąść może niemal 20 osób. Stół ma także swój wymiar symboliczny ma być miejscem, przy którym każdy, pomimo różnorodności czuje się dobrze, i przy którym każdy jest równy.

Restauracja będzie działać na parterze nowo powstałego hotelu “Śródka”, w odnowionej kamienicy z 1906 roku. Goście hotelu będą mogli zjeść tu śniadania. Wspólny Stół będzie serwować dania kuchni polskiej, z wykorzystaniem ekologicznych produktów z gospodarstwa w Chudobczycach, należącego do Fundacji “Barka”. Zyski, które wypracują, przeznaczone zostaną na pensje oraz dalsze szkolenia dla pracowników

Początek wydarzeń kulturalnych, po sumie w Katedrze, około 13:15.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz