Sport

Piotr Reiss znowu w Kolejorzu!

Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (1:0) 2:2 - Poznań 04.09.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Piotr Reiss, wieloletni kapitan Lecha Poznań, podpisał dziś nowy kontrakt z Kolejorzem! Po południu odbył już pierwszy trening na Bułgarskiej. Umowa obowiązywać będzie do końca 2012 roku, ale koniec rundy jesiennej tego sezonu nie będzie oznaczał końca współpracy Piotra z Lechem Poznań. Jego funkcja w klubie została już wspólnie ustalona, ale zostanie ogłoszona dopiero po zakończeniu kariery zawodnika.

Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (1:0) 2:2 - Poznań 04.09.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter„Piotr Reiss to żywa legenda Kolejorza. O jego oddaniu, zasługach i sercu, które zostawił na boisku walcząc w niebiesko-białych barwach powiedziano już wszystko. Był niekwestionowanym liderem w szatni i poza nią. Rok 2009 przyniósł decyzję, które zostały podjęte z całą odpowiedzialnością, jednakże nikt wówczas nie przypuszczał, że proces wyjaśniania zarzutów postawionych Piotrowi trwać będzie przez tak długie lata. Piotr swoją postawą zasłużył na to, by móc zakończyć karierę w klubie, w którym ją rozpoczął, w ukochanym Kolejorzu i ja, będąc dumnym z decyzji Zarządu klubu, dziś z radością witam Piotra ponownie na pokładzie” – mówi Piotr Rutkowski, członek zarządu ds. sportu.

Dotychczas Piotr wystąpił w 399 oficjalnych meczach Lecha Poznań. Po raz kolejny Piotr występować będzie w koszulce z numerem 9. W szatni będzie również pełnił rolę mentora i wzór rozwoju dla młodych zawodników i wychowanków Lecha, którzy dopiero zaczynają swoje kariery.

„Spełniło się moje marzenie i po raz kolejny wracam na Bułgarską. Wracam do klubu, w których się wychowałem, któremu od dziecka kibicowałem. Wszyscy wiedzą, że Kolejorz to klub, który mam głęboko w sercu. W ciągu ostatnich 3 lat zagrałem 92 spotkaniach strzelając 35 bramek, a przy kilkudziesięciu kolejnych asystowałem. Jestem przygotowany do gry w Ekstraklasie, a swoją postawą na treningach chcę udowodnić przydatność do zespołu oraz przyczynić się do zdobycia Mistrzostwa Polski”– mówi Piotr Reiss.

Piotr Reiss ponownie w Lechu Foto: materiały prasowe

Dziś Piotr Reiss trenował już z piłkarzami Lecha.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz