K U L T U R A

Paul Wesley – Ambasadorem Festiwalu Transatlantyk

Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk -  Paul Wesley  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Spotkali się przypadkowo w Stanach Zjednoczonych na imprezie. Jan mówił po polsku, a Paul zainteresował się kim jest i dlaczego posługuje się znajomym mu językiem. Tak od słowa do słowa wyszło na jaw, że mają wspólne, polskie korzenie. Jan A. P. Kaczmarek zaproponował mu bycie ambasadorem Pierwszego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.

Paul Wesley, a właściwie Paul Thomas Wasilewski urodził się 23 lipca 1982 roku w New Brunswick w stanie New Jersey. Gdy był dzieckiem przyjeżdżał do Polski na kilka miesięcy do dziadków w odwiedziny i dlatego jak sam mówi – dobrze rozumie, ale czasami zabraknie mu słów, żeby odpowiedzieć. Od września 2009 roku widzowie mogą oglądać go w serialu “Pamiętniki wampirów” (The Vampire Diary), gdzie gra jednego z wampirów (Stefana Salvatore) zakochanego w głównej bohaterce.

Dziś Jan A. P. Kaczmarek, dyrektor i twórca Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk, przedstawił Paula Wesleya, ambasadora pierwszej edycji festiwalu. Dlaczego On? Kaczmarek odpowiada, że Paul ma już tylu fanów na Twitterze, że w tej chwili o samym festiwalu dowiedział się już kilka tysięcy osób. Paul odwiedził Poznań tylko na tydzień, ale jak sam powiedział na tyle na ile pozwolą mu prace przy serialu będzie starał się przyjechać na sam festiwal w sierpniu. Niestety nie może obiecać, że będzie na pewno, ale będzie starał się dobrze wypełniać role ambasadora festiwalu. Jest dumny z tego, że może być częścią samego przedsięwzięcia.

Festiwal Transatlantyk zagości w Poznaniu od 5 do 13 sierpnia 2011 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz