ArmiaBlue Note Jazz Club

Adres: Tadeusza Kościuszki 76/78
Poznań

Blue Note Jazz Club – zapowiedzi wydarzeń

Klub rozpoczął swą działalność w porozumieniu z legendarnym nowojorskim Blue Note Club i do dziś pozostaje jednym z nielicznych tego typu miejsc w Polsce, które regularnie organizują koncerty światowych gwiazd nurtów muzyki niekomercyjnej.

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 9.10.2020 – start godzina 20:00

ArmiaJeden z najbardziej oryginalnych polskich zespołów, który łączy w swojej muzyce hardcore z punk rockiem.

Armia powstała w 1984 roku na skutek zetknięcia się trzech osobowości niezależnej sceny muzycznej: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzy, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” (1994) zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków.

W 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu miał premierę film „Podróż na Wschód”, który jest poetycką historią zespołu Armia opartą na kanwie opowiadania Stefana Grabińskiego. Jest on dołączony w formie DVD do autobiograficznej książki Tomasza Budzyńskiego „Soul Side Story”.

Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Album ma charakter wizyjno apokaliptyczny, a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu.

Tomasz Budzyński – wokal, Stanisław Budzyński – gitara, Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe, Darek Budkiewicz – gitara basowa, Amadeusz Kaźmierczak – perkusja
Bilety

miejsca siedzące:
50 zł – dostępne na stronie biletomat

miejsca stojące:
40 zł – dostępne na stronie pwevents
45 zł – dostępne na stronach biletomat, ebilet, eventim, ticketmaster, kupbilecik
50 zł – w dniu koncertu

Organizator koncertu: P.W. Events