Udi Shlomo: The Diaspora HouseBlue Note Jazz Club

Adres: Tadeusza Kościuszki 76/78
Poznań

Blue Note Jazz Club – zapowiedzi wydarzeń

Klub rozpoczął swą działalność w porozumieniu z legendarnym nowojorskim Blue Note Club i do dziś pozostaje jednym z nielicznych tego typu miejsc w Polsce, które regularnie organizują koncerty światowych gwiazd nurtów muzyki niekomercyjnej.

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 23.03.2019 – start godzina 20:00

Udi Shlomo: The Diaspora HouseUdi Shlomo (perkusista, aranżer i kompozytor) łączy oryginalne pieśni żydowskie z nowymi aranżacjami, które tworzą energiczną i ciepłą muzykę, z bogatymi melodiami i rytmami.

W 2013 r. Udi Shlomo zaczął gromadzić żydowską muzykę z całego świata, następnie przeniósł zróżnicowane brzmienia tej muzyki do swoich nowych aranżacji. Zainspirowany tym połączeniem skomponował wiele utworów łączących jazz i muzykę świata.

Udi Shlomo urodził się w Izraelu. Grywał z międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak: Sheila Jordan, Lew Soloff, Judy Silvano oraz Chuck Israel. Po dziesięciu latach udanej kariery w rodzinnym kraju, wyemigrował do Norwegii.

„Shlomo gra na perkusji perfekcyjne! Każde jego zagranie jest bardzo przemyślane.” – Brian S. Lunde „Jazzreview”

„Świat musi go poznać i jego muzykę!” – Johan Hauknes „salt-peanuts”

Udi Shlomo (Izrael/Norwegia) – perkusja, Christian Cuadra (Szwecja) – saksofony, Omri Abramove (Niemcy/Izrael) – saksofony, Hogne Kleiberg (Norwegia) – fortepian, David Andersson (Norwegia/Szwecja) – kontrabas
Bilety

50 zł – przedsprzedaż
70 zł – w dniu koncertu

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.plKoronawirus