Aglomeracja

CBŚ: kolejni pseudo kibice zatrzymani

zatrzymanie  Foto: sxc

zatrzymanie Foto: sxcCentralne Biuro Śledcze przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu dokonało kolejnych zatrzymań w sprawie ustawek kibicowskich. Tym razem wpadli 29-letni Grzegorz S. o pseudonimie “Śmigło” i Damian W., ps. “Wdowa”. Do tej pory zatrzymano już 130 osób.

Oba zatrzymania zostały dokonane w tydzień temu w czwartek 17 lutego. Grzegorz S. zatrzymany został wcześnie rano w Koziegłowach pod Poznaniem będąc w pracy. Damiana W. zatrzymano kiedy wychodził z wynajętego mieszkania znajdującego się na jednej z poznańskich ulic. Pierwszy zatrzymany usłyszał zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było organizowanie i udział w ustawkach piłkarskich. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut udziału w bójce z chuliganami Zawiszy Bydgoszcz w 2008 roku w Grabach, takie same zarzuty usłyszeli pozostali zatrzymani.

W tym samym czasie funkcjonariusze z Jarocina, Gostynia, Konina i Nowego Tomyśla weszli do 20 mieszkań członków bojówki Lecha Poznań na terenie kilku powiatów między innymi w Jarocinie, Zbąszyniu, Gostyniu, Dąbrówce Kościelnej pod Gnieznem, Dąbrówce pod Poznaniem, Koninie i Koziegłowach. W mieszkaniach tych zabezpieczone zostały ochraniacze na szyję i głowę, niewielkie ilości narkotyków oraz cyfrowe nośniki z informacjami mającymi bezpośredni związek z poznańską bojówką.

Jest to kolejny etap śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, realizowany przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ramach powołanej specjalnej grupy. Zarzuty do tej pory usłyszało już 130 osób. Wśród nich są też pseudokibice utożsamiający się z innymi klubami piłkarskimi w kraju, między innymi Lublina i Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz