Siatkówka: Trzy punkty Energetyka

Enea Energetyk Poznań - Olimpia Jawor  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Nie było większych emocji w meczu Energetyka Poznań z Olimpią Jawor. Druga drużyna tabeli pewnie i zdecydowanie wygrała z czerwoną latarnią i pozostała na drugim miejscu w tabeli. Olimpia niezmiennie zamyka ligową klasyfikację.

Na początku pierwszej partii spotkania Olimpia dotrzymała kroku swoim rywalkom. Po tym jak punkt w bloku zdobyła Izabela Klekot poznanianki prowadziły 8:5, do wyrównania po 8 doszło przy serii Ewy Mirosławskiej. Z biegiem czasu do głosu doszły gospodynie, po asie serwisowym Klaudii Świstek było 12:10. W zespole gości odezwały się demony z poprzednich meczów: słabe przyjęcie, nieskuteczność w ataku i w efekcie tego przy serii Poli Nowakowskiej tablica wyników wskazała prowadzenie Energetyka 19:13. W końcówce przy stanie 21:15 miejscowej ekipie przytrafił się przestój, ponownie dała o sobie znać Ewa Mirosławska. Nie miał on większego wpływu na zwycięstwo wiceliderek tabeli, ostatni punkt w tej części gry zdobyła Pola Nowakowska.

Nie mające nic do stracenia jaworzanki ruszyły do ataków, punktowały w bloku, czujnie zagrały na siatce i po ataku Weroniki Gierszewskiej miały pięciopunktową przewagę (7:2). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Marcina Patyka nic nie zmieniła. Zespół ze stolicy Wielkopolski zbliżył się do Olimpii na trzy punkty, po tym jak skutecznie na siatce zagrała Klaudia Świstek (8:11). Do remisu doszło po ataku ze środka Emilii Oktaby (14:14). Był to punkt zwrotny tego seta, przyjezdne stanęły w miejscu, oddały całkowicie pole gry swoim przeciwniczkom. Podopieczne Jarosława Pokrywy seriami traciły punkty, po ataku Klaudii Świstek było 20:15 dla Energetyka, dobrze spisała się Pola Nowakowska. Seta asem serwisowym zamknęła Wiktoria Niwald.

Set trzeci był ostatni w tym meczu, wynik oscylował wokół remisu, żadnej z ekip nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi (3:3, 5:5, 8:8). Punkt zdobyty z piłki przechodzącej przez Orianę Miechowicz dał poznaniankom dwupunktową przewagę (11:9). Przy serii Poli Nowakowskiej tablica wyników wskazała prowadzenie miejscowej drużyny 17:11. Odrzucone od siatki zawodniczki z Jawora popełniły proste błędy, po ataku ze środka Emilii Oktaby przewaga Energetyka wzrosła do ośmiu punktów (20:12). Tego seta oraz mecz atakiem ze środka zakończyła Emilia Oktaba.

MVP: Pola Nowakowska

Enea Energetyk Poznań – Olimpia Jawor 3:0
(25:21, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
Energetyk: Klekot (2), Regulska (3), Świstek (12), Miechowicz (9), Oktaba (8), Nowakowska (13), Skomorowska (libero) oraz W. Pisarska (1), M. Pisarska, Stachowiak, Niwald (1) i Wnuk (libero)
Olimpia: Mirosławska (4), Mackiewicz (9), Deptuch (8), Piszcz (4), Mielczarek (4), Gierszewska (5), Kwolek (libero) oraz Pietruszka (1), Makarewicz (4) i Marcyjanik