POZnań

Sprzątanie brzegów Warty

Bałagan nad Wartą - posprzataj po sobie (2)  Foto: UMP

Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia odbędzie się już po raz 6 w sobotę (11.09). Uczestnicy tej akcji mogą wziąć udział w towarzyszących sprzątaniu konkursach i zdobyć nagrody.

Oczyszczając brzegi rzeki z dziesiątek ton zanieczyszceń, zagrażających zdowiu ryb, środowisku, oraz naszemu.Liczymy, że tak jak w zeszłym roku, uda się wspólnie posprzątać Ją całą, na odcinku 800 km – zachęcają organizatorzy – bardzo liczymy na zgłoszenia wspaniałych ludzi, którzy w 2019 roku zebrali w sumie około 70 ton śmieci.

Celem głównym akcji Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia jest oczywiście zebranie jak największej ilości śmieci, ale również danie przykładu innym i przeprowadzenie kampania edukacyjnej dotyczącej odpadów. Planowana jest również największa lekcja edukacyjna w Polsce jako próba bicia rekordu Polski.

Podobnie jak w ubiegłym roku zorganizowany zostanie konkurs fotograficzny, dla wszystkich uczestników akcji ze zgłoszonych grup, które poza sprawozdaniami oraz krótkim filmem z przedstawieniem uczestników prześlą również zdjęcia do konkursu. Zgłosić można maksymalnie 5 zdjęć konkursowych, które należy przesłać na adres: fundacja@ratujryby.plKategorie:

Nagrodzone zostaną także największa grupa, najwięcej zebranych śmieci czy najdziwniejszy z odpadów. Nagrody zostały także przygotowane dla m. in. 30 dzieci najbardziej aktywnego koordynatora 

Jednym z miejsc zbiórki w Poznaniu jest Zagro Plaża Rataje, gdzie akcja rozpocznie się o godzinie 14:00.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz