POZnań

Prowadzili sieć agencji towarzyskich, filmowali klientów. Policja zakończyła ten rodzinny biznes.

Prowadzili sieć agencji towarzyskich, filmowali klientów.  Foto: CBŚP

Prowadzili od kilku lat sieć agencji towarzyskich w Poznaniu i Gnieźnie od 2013 roku. Policjanci właśnie zakończyli ten rodzinny interes zatrzymując 7 osób, w tym matkę, jej dwie córki i dwoje wnucząt.

Prowadzili sieć agencji towarzyskich, filmowali klientów. Foto: CBŚP

Wszyscy mieli określone role w tej grupie. Według śledczych podejrzana o kierowanie grupą kobieta m.in. reklamowała usługi kobiet w internecie na portalach erotycznych. Były tam zamieszczane informacje zawierające sylwetki i zdjęcia kobiet oraz ich dane kontaktowe. Prawdopodobnie również ona podejmowała decyzję, co do stawki oraz sposobu rozliczenia za wykonaną usługę.

Inni podejrzani byli odpowiedzialni za kontaktowanie kobiet świadczących usługi seksualne z klientami, pilnowanie ich, opłacanie ogłoszeń internetowych czy udostępnianie lokali na użytek agencji. Wśród członków grupy były także osoby, które egzekwowały należności za świadczone usługi, czy dowoziły kobiety do klientów, a nawet klientów na tzw. domówki.

Działalność ta generowała stałe źródło dochodu członkom grupy – informują funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji – śledczy szacują, że w wyniku przestępczego procederu podejrzani mogli zarobić kilka milionów złotych.

Grupa utworzyła sieć agencji towarzyskich tzw. mieszkaniówek. Podejrzani mogli nakłaniać do pracy i zatrudniać w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Białegostoku zlikwidowali w Poznaniu i Gnieźnie 3 agencje towarzyskie. W trakcie akcji zatrzymano łącznie 7 osób. Podczas przeszukań zabezpieczono między innymi kilkadziesiąt telefonów przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych publikowanych w internecie, nośniki danych informatycznych oraz notatki dotyczące działalności grupy.

W jednym z pomieszczeń w czujce alarmowej ukryta była maleńka kamera, nagrywająca wnętrze pokoju – dodają funkcjonariusze CBŚP – na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie warte około 200.000 zł.

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna kobieta usłyszała zarzut kierowania tą grupą. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przez śledczych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 7 osób.

Prowadzili sieć agencji towarzyskich, filmowali klientów. Foto: CBŚP
Użyte w artykule zdjęcia: CBŚP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium