Sport

Finał Pucharu Polski nie dla wojskowych.

WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa Półfinał PP Foto: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron

W półfinałowym meczu Pucharu Polski drużyna WKS Grunwald Poznań przegrała z LKS Gąsawa 1:3 (1:2). Tym samym odpadła z rozgrywek pucharowych i finał, z którego będzie przeprowadzona transmisja w TVP Sport w dniu 5.07.2020, odbędzie się bez udziału naszej drużyny.

Przegraliśmy dzisiejszej niedzieli z młodym i ambitnym zespołem z Pałuk, któremu za postawę w całym spotkaniu należą się wielkie brawa. Nasz drużyna jak zawsze była zespołem, który przeważał przez cały mecz, lecz tym razem bramka naszych przeciwników była nie do zdobycia. Doskonały mecz rozegrał bramkarz naszych przeciwników, który został uznany MVP spotkania i trzeba przyznać, że na to wyróżnienie w pełni zasłużył.

Nasi hokeiści na trawie nie potrafili nawet wykorzystać rzutu karnego przy stanie 1:2. W ostatnich dwóch kwartach nie potrafili zamienić na bramkę 5 krótkich rogów wykonanych tak słabo, że bramkarz Gąsawy tylko w jednym przypadku był zmuszony do interwencji. Dostał za nią od nielicznych obserwatorów tego pojedynku rzęsiste oklaski. Mimo, że przewaga w polu naszych zawodników była momentami znaczna, to gra toczyła się „bez składu i ładu”, a popełnione szkolne błędy w ataku nie pomogły w wykorzystaniu szybko upływającego czasu.

Mimo wszystko za grę do końca i ambicję w dzisiejszym spotkaniu wyrażam duży szacunek. Piekielna pogoda nie była dzisiaj po stronie dużo starszego zespołu. Zwyciężyła ambicja, świeżość i sport. Zespół Grunwaldu, mam nadzieję, zdobędzie się na jeszcze jeden wysiłek i w meczu o mistrzostwo Polski z KS Pomorzanin Toruń w sobotę (4.07.2020) o godz. 18:00 na własnym boisku przy ul. Promienistej 27, godnie pożegna sezon 2019/2020 i zdobędzie 24 tytuł mistrzowski w historii klubu.

Jesteście dobrą drużyną, gracie z sobą już wiele lat. Pokażcie, że dzisiejsza porażka była wypadkiem przy pracy i za sześć dni znów będziecie mogli się cieszyć i świętować wspólny sukces!

WKS Grunwald Poznań – LKS Gąsawa 1:3 (1:2)

Bramkę strzelił: Mateusz Hulbój

Tekst: Waldemar Serowski

Użyte w artykule zdjęcia: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
 • Low Temp. ___°C
 • High Temp. ___°C
___
______
Grudnia 5th 2020, sobota
°C
   ___
 • TEMPERATURE
  °C | °C
 • HUMIDITY
  %
 • WIND
  m/s
 • CLOUDINESS
  %
 • SUNRISE
 • SUNSET
 • NIE 6
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PON 7
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • WT 8
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • śR 9
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • CZW 10
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PT 11
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %