K U L T U R A

Judyta Pisarczyk – Lady In Jazz: Ella Fitzgerald and more – Zdjęcia

Judyta Pisarczyk - Lady In Jazz: Ella Fitzgerald and more  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Laureatka Blue Note Poznań Competition 2019 wystąpiła, w duecie ze świetnym poznańskim pianistą – Jackiem Szwajem. Wykonali autorskie kompozycje jak i standardy jazzowe we własnych, nowych, świeżych interpretacjach.

Mimo młodego wieku wokalista może pochwalić się licznymi sukcesami. W 2017 roku zdobyła Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Wystąpiła także u boku Bobby’ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze.

Koncert w poznańskim klubie Blue Note przyciągnął wielu sympatyków. Na pewno nie raz o Niej jeszcze usłyszymy. Artystką zachwyciła się sama Urszula Dudziak

Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie, z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej – mówiła w wywiadzie.

Nic dodać nic ująć. Czekamy na więcej. Obserwując reakcje poznańskiej publiczności można uznać, że pokochała jej interpretacje.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium