Aglomeracja

Kolejne sklepy, gdzie można oddać butelki bez paragonu.

Drugie życie butelki  Foto: materiały prasowe

W ramach akcji „Daj butelce drugie życie” w Wielkopolsce przybywa punktów, w których można oddać butelki po piwie bez paragonu.

W ramach akcji konsumenci mogą zapomnieć o paragonie i oddawać butelki zwrotne marek Grupy Żywiec (Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Specjal, Królewskie, Brackie i EB) w wybranych punktach sprzedaży. Za każdą butelkę zwrotną oddawaną do sklepu bez paragonu otrzymuje się 0,35 zł, nawet jeśli piwo kupiono w innym sklepie.

Dziś butelki zwrotne bez paragonu można oddać w ponad 5 tys. w Polsce [400 w Wielkopolsce] sklepów oznaczonych logotypem kampanii Daj butelce drugie życie. Po czym poznać, że sklep włączył się w akcję i przyjmuje butelki zwrotne? Po charakterystycznej naklejce na drzwiach lub sprawdzając wielkopolskie sklepy na specjalnej mapie dostępnej na stronie https://zwrocbutelke.pl/zwroc-butelke/#wielkopolskie

Jak wynika z badań największą barierą konsumentów przy oddawaniu butelek jest paragon. Tymczasem, butelka zwrotna to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w jakim dostępne jest piwo. Może być użyta nawet do 25 razy, a czas jej życia trwa nawet do 5 lat. Dlatego zamiast wyrzucać, warto dawać jej kolejne życie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz