K U L T U R A

Killer King Tour 2019 – The Sixpounder

The Sixpounder  Foto: materiały prasowe

Czołowy przedstawiciel polskiej sceny groove i melodic metalu – zespół The Sixpounder jest już w połowie obszernej jesienno-zimowej trasy koncertowej pod kryptonimem „Killer King Tour 2019″. W ramach tournee formacja wykonuje na żywo premierowy materiał z nadchodzącego wydawnictwa ‘Killer King Volume 1″ wzbogacony o wybór najmocniejszych muzycznych petard z dotychczasowego dorobku wrocławskiej grupy.

Koncert odbędzie się w klubie Pod Minogą w piątek 11 września o godzinie 19:00. Na scenie towarzyszyć mu będą Infliction oraz pochodzący z Bułgarii Magnetic.

Począwszy od roku 2008 roku The Sixpounder dorobił się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych nowoczesnej scenie metalowej formacji w Polsce. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groove, new metal, melodic death i thrash, udział w prestiżowych festiwalach pokroju „Wacken Open Air” czy „Przystanek Woodstock” oraz kilka obszernych tras koncertowych u boku takich formacji jak Decapitated, Acid Drinkers czy Vader.

Potencjał The Sixpounder oraz ich trudną do jednoznacznego zaszufladkowania mieszankę ciężkich odmian rocka od groove poprzez thrash do melodyjnego death metalu docenił również wybitny producent Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi zespołami jak: Dimmu Borgir, Behemoth, In Flames, Meshuggah, Decapitated czy Soilwork.

Bilety do nabycia w klubie w dzień koncertu. Przedsprzedaż w internetowej.

The Sixpounder – Killer King Tour 2019
Pod Minogą
11 października 2019 | godz 19:00

Support: Infliction, Magnetic

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium