K U L T U R A

Mrozu nad Wartą

Koncert na zakonczenie sezonu - Mrozu nad Wartą  Foto: materiały prasowe

To, że poznański odcinek Warty z roku na rok się rewitalizuje i uaktywnia w wielu obszarach wiadomo już nie od dziś. W końcu tendencją rozwojową wielu polskich miast jest budowa infrastruktury rzecznej oraz programu wydarzeń kulturalnych, a wszystko po to, by zachęcić mieszkańców do aktywnego wypoczynku nad brzegami rzek.

Latem nad Wartą odbywa się szereg różnych wydarzeń kulturalnych. Tegoroczne rozpoczęcie sezonu „Festiwal Światła i Parada Sobótkowa nad Wartą” przyciągnęło tysiące mieszkańców miasta. W trakcie sezonu Warta oferuje również inne kulturalno-sportowe atrakcje, m.in.: Szanty oraz Regaty Rzeczne Match Racing, Koncert Operowy, wydarzenia z zakresu eko-edukacji dla dzieci i seanse kina plenerowego.

Warta staje się coraz bardziej dostępnym i atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów poszukających różnych form rodzinnego wypoczynku w sercu naszego miasta. „Każdego roku, co staje się już tradycją, Miasto Poznań jako organizator wydarzenia zaprasza wszystkich na muzyczne zakończenie nadwarciańskiego lata. W tym roku będzie to „MROZU nad Wartą” – mówi Magda Albińska.

Koncert odbędzie się przy Przystani Poznań w sobotę 7 września o godzinie 18:00 przy moście B. Chrobrego, ul. Estkowskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium