K U L T U R A

„Muzyka w studni” – pięknie granie na wildeckich podwórkach

Muzyka w studni  Foto: Bartosz Seifert  materiały prasowe

III edycja „Muzyki w studni” to kontynuacja cyklu koncertów muzyki dawnej: renesansowej i barokowej wykonywanych przez muzyków związanych z poznańską i europejską sceną muzyczną.

Wykorzystujemy naturalną akustykę i klimat zabytkowych kamienic, wprowadzając historyczne brzmienie i repertuar w naturalne środowisko mieszkańców Wildy jakim są podwórka, klatki schodowe i bramy. Pragniemy aby to wydarzenie było pretekstem do przybliżenia muzyki dawnej w sposób spontaniczny ponad granicą scena – widownia a także czynnikiem integrującym mieszkańców – informuje organizator Bartosz Seifert.

Na pierwszy koncert zaproszono wybitnych muzyków młodego pokolenia Ewelinę Jurgę związaną na co dzień z Wiener Konzerthaus w Austrii, Maksymiliana Święcha poznańskiego klawesynistę, założyciela zespołu Musica Graciana, który umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich oraz Piotra Młynarczyka – gambistę, absolwenta Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, którzy przedstawią muzykę włoskiego kompozytora Giulio Cacciniego.

Drugi koncert wykonają muzycy z zespołu Audite! Orchestra założonego przez Natalię Hyżak wybitną klawesynistkę, wykładowcę Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, absolwentki Haute école de musique de Genève. W skład tej kameralnej orkiestry wchodzą muzycy specjalizujący się w grze na instrumentach historycznych. Artyści, na co dzień związani z wieloma muzycznymi ośrodkami w Polsce i Europie.

8 września, ul. Fabryczna 13AB godz. 18:30 – Ewelina Jurga / sopran, Maksymilian Święch / klawesyn, Piotr Młynarczyk / viola da gamba, Martyna Strychalska / recytacja

15 września 2019 ul. Sikorskiego 6A godz. 18:30 – Audite! Orchestra

Wstęp wolny, więcej info: www.facebook.com/muzykawstudni/

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Bartosz Seifert materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium