POZnań

Nowa usługa dla seniorów

Viva Senior  Foto: materiały prasowe

Pakiet Poznań Viva Senior jest coraz bogatszy. Właśnie dołączyła do niego nowa oferta: mycie okien u seniora. Usługa obejmuje umycie szyb, ram i parapetów i jest całkowicie bezpłatna.

Nowa usługa skierowana jest przede wszystkim do osób samotnych, niepełnosprawnych, długotrwale i przewlekle chorujących, które ukończyły 80 lat i mieszkają w Poznaniu (miejsce wykonania usługi musi znajdować się w granicach miasta). Z bezpłatnego czyszczenia okien poznańscy seniorzy mogą skorzystać jeden raz w ciągu roku.

Aby zgłosić zapotrzebowanie na mycie okien, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44 (po połączeniu wybrać tonowo 1, następnie 0). Może to zrobić senior, lub – w jego imieniu – rodzina, przychodnia, instytucja czy osoba bliska.

Przy zgłoszeniu trzeba podać imię i nazwisko seniora, jego wiek, telefon, dokładny adres zamieszkania oraz liczbę okien, które mają zostać umyte.

To kolejna usługa, o którą prosili sami seniorzy – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Jest realizowana wyłącznie po zgłoszeniu, ze względu na bezpieczeństwo starszych osób. Przedstawiciele firmy sprzątającej przyjadą dopiero wtedy, gdy senior o to poprosi. Przed wejściem do domu zawsze przedstawią identyfikator i podadzą numer zlecenia.

Pracownicy sprzątający zapewnią własny sprzęt i środki czystości niezbędne do umycia szyb, ram okiennych i parapetów, senior nie musi się o nie martwić.

To kolejne rozszerzenie pakietu Poznań Viva Senior, który jest kompleksowym zbiorem usług i ułatwień dla starszych osób. Seniorzy mogą dzięki niemu korzystać m.in. z Poznańskiej Złotej Karty, która upoważnia ich do korzystania z szerokiej oferty ulg i rabatów.

W skład pakietu wchodzą również takie usługi, jak: Złota Rączka dla seniora (bezpłatna pomoc przy drobnych, domowych usterkach), taksówka dla seniora (bezpłatne usługi transportowe dla osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną), pudełko życia (zawierające dane o stanie zdrowia seniora), książka dla seniora (bezpłatne dostarczanie poznaniakom książek, audiobooków i filmów z zasobów Biblioteki Raczyńskich), mobilna pielęgnacja paznokci u stóp seniorów (bezpłatna usługa kosmetyczna) czy miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

Pakiet Poznań Viva Senior to nie jedyne ułatwienia dla starszych mieszkańców. Prawie 26 tysięcy osób korzysta też z Biletu Seniora. To atrakcyjny cenowo bilet okresowy, który kosztuje tylko 50 zł na cały rok na strefę A.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium