K U L T U R A

Bovska z nową płytą w Poznaniu

Druga część trasy koncertowej Bovskiej rozpocznie się w poznańskim Klubie Blue Note w czwartek 14.03.2019 roku.

Kęsy, to nowy album artystki, oraz nazwa ogólnopolskiej trasy koncertowej. Ujrzał on światło dzienne w października zeszłego roku. Chwilę po tym artystka wyruszyła w pierwszą część ogólnopolskiej trasy koncertowej, zaś teraz przed nami druga część koncertów, które odbędą się między 14 a 30 marca w 6 polskich miastach.

Bovska to zdecydowanie jeden z najważniejszych debiutów 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” został wyprzedany w 2 dni po premierze, a artystka została nominowana do Fryderyków.

Singlowy utwór „Kaktus” podbił serca publiczności, został przesłuchany ponad 16 mln razy w serwisie YouTube i stał się motywem przewodnim czołówki do serialu TVN „Druga Szansa”. Druga płyta artystki zatytułowana „Pysk” została nominowana do Fryderyków w kategorii „Album Roku Elektronika”. Bovska to artystka kompletna, a towarzysząca jej oprawa wizualna dopracowana jest do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.

Trzy albumy w trzy lata to nie lada wyczyn. Najnowszy materiał zatytułowany „Kęsy” to płyta wypełniona elektroniką w nietradycyjnym tego słowa znaczeniu. Refreny są proste i chwytliwe, a beaty mocne, ale też bardzo taneczne. Ten album pulsuje energią i elektryzuje. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała sama Bovska. Także Bovska zaprojektowała płytę, zaś okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabią.

Bovska – Kęsy
Blue Note Poznań
czwrtek 14.03.2019 r.
Bilety dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach: Biletomat.pl, Eventim.pl, ebilet.pl, Going. i Ticketmaster oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn i MediaMarkt.
Organizator: Follow The Step

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz