Sport

Enea Energetyk Poznań powalczy o utrzymanie pozycji wicelidera

Enea Energetyk Poznań - Grupa Azoty PWSZ Tarnów  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W miniony weekend siatkarki Enea Energetyk Poznań rozegrały zwycięskie spotkanie w Szczyrku, a już w najbliższy pojadą do dalekiego Tarnowa, żeby bronić pozycji wicelidera 1 Ligi Siatkówki Kobiet w meczu z miejscowymi „jaskółkami” z Grupy Azoty PWSZ Jedynka Tarnów.

Chcemy rozegrać dobry mecz i wywieźć komplet punktów. Zbliża się koniec rundy zasadniczej i każdy mecz przed nami jest meczem najważniejszym – zapewnia Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyk Poznań.

Zawodniczki trenera, Michała Betleji spisują się w tegorocznych rozgrywkach bardzo dobrze. Tego stanowiska nie zmieni z pewnością fakt ubiegłotygodniowej, wysokiej porażki w Wieliczce (0:3) z tamtejszymi “tygrysicami”. W chwili obecnej tarnowianki w ligowej stawce plasują się na wysokim czwartym miejscu, mając w swoim dorobku 50 punktów (18 zwycięstw oraz 6 przegranych). O sile obecnej ekipy z hali PWSZ stanowią z pewnością doświadczone Paulina Bałdyga, grająca na rozegraniu oraz dwie przyjmujące: Magdalena Szabo oraz Klaudia Grzelak.

Energetykgirls powalczą o komplet punktów na trudnym terenie

Podopieczne Marcina Patyka rozegrały w miniony weekend bardzo trudne spotkanie z SMS PZPS Szczyrk. Młode zawodniczki postawiły poznaniankom trudne warunki, dlatego spotkanie zostało rozstrzygnięte dopiero po tie-breaku. Mimo wszystko siatkarski Enea Energetyk Poznań przystąpią do najbliższego meczu bez zbędnych kompleksów, skoncentrowane i nastawiano na walkę o cenne zwycięstwo za trzy punkty.

Jedynka Tarnów to drużyna z czołówki tabeli, więc emocji podczas starcia na pewno nie zabraknie. Chcemy rozegrać dobry mecz i wywieźć komplet punktów. Zbliża się koniec rundy zasadniczej i każdy mecz przed nami jest meczem najważniejszym. Ze względu na ścisk w czołówce tabeli każdy punkt jest ważny, aby zająć jak najlepsze miejsce przed rozpoczęciem walki w play-off. Wszystkich kibiców zapraszam na wyjazd do Tarnowa, ponieważ Wasze wsparcie jest nieocenione! A tych, którzy nie mogą być z nami na wyjeździe już dzisiaj zapraszam na ostatni mecz rundy zasadniczej z Joker Mekro Energoremont Świecie, który odbędzie się 23 lutego o godz. 18:00 w Poznaniu. Liczymy na to, że Klub Kibica poniesie nas do kolejnych zwycięstw! – podkreśla Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyk Poznań.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – Enea Energetyk Poznań
Sobota, 16 lutego, godz. 18:00 – Hala PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz