Sport

Energetyk Poznań po dobrym meczu na czele tabeli

Enea Energetyk Poznań - Karpaty Krosno 2:3 (1 liga) - Poznań 1  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Enea Energetyk Poznań wraca na zwycięskie tory i pewnie pokonuje WTS Włocławek 3:0 w 21. kolejce 1 Lidze Kobiet. Przy komplecie publiczności poznanianki zaliczyły świetny występ, dzięki czemu pozycja lidera tabela pozostaje nadal w naszym mieście. Na trybunach brylował poznański Klub Kibica, który został oficjalnie założony na przedmeczowym spotkaniu.

Podopieczne Marcina Patyka rozpoczęły spotkanie z WTS Włocławek bez kilku podstawowych zawodniczek. Z powodu delikatnych urazów na parkiecie nie zobaczyliśmy Karoliny Różyckiej oraz Izy Rapacz, natomiast na rozegraniu w wyjściowej szóstce pokazała się z bardzo dobrej strony Iwona Zuzel. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, a zawodniczki Enea Energetyk Poznań dopiero w końcówce uzyskały kilkupunktowe prowadzenie wygrywając ostatecznie 25:21.

Kolejne odsłony niedzielnego spotkania przebiegały zgodnie z oczekiwaniami, pod dyktando popularnych #energetykgirls. Na boisku świetnie prezentowały się przyjmujące poznańskiej drużyny, natomiast na środku siatki brylowała Simona Dreczka. Świetny występ zaliczyła również Aleksandra Omelaniuk, popisując się atomowymi atakami oraz serwisami (wybrana MVP całego meczu). Siatkarski Enea Energetyk Poznań niesione dopingiem licznie zgromadzonych kibiców pewnie zwyciężyły drugą i trzecią partię kolejno do 13 i 15 punktów, dzięki czemu nadal zajmuję 1 pozycję w ligowej tabeli.

Enea Energetyk Poznań – WTS Włocławek 3:0 (25:21, 25:13, 25:15) MVP meczu: Aleksandra Omelaniuk

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz