Poznańskie siatkarki na czele tabeli

Autor: miarecki. Poznań, 6 Stycznia 2019

Siatkarki Enea Energetyk Poznań wracają “z tarczą” z Opola! W pierwszym tegorocznym meczu pokonały Uni Opole 3:1. MVP meczu wybrana została Aleksandra Omelaniuk.

Zawodniczki z Opola postawiły bardzo trudne warunki i z pewnością chciały przedłużyć swoją dobrą passę. Pierwsze odsłona spotkania przebiegała zgodnie z ich planem i zakończyła się zwycięstwem miejscowych 25:20.

W kolejnych partiach zmagania na parkiecie wyglądały już zupełnie inaczej. Podopieczne Marcina Patyka wróciły do swojej dobrej gry i to one zaczęły dyktować warunki. Duża w tym zasługa Aleksandry Omelaniuk, która pojawiła się na parkiecie w miejscu słabiej dysponowanej Izabelli Rapacz.

Ostatecznie w Opolu lepsze okazały się zawodniczki z Wielkopolski wygrywając całe spotkanie 3:1. Tym samym przerwana została imponująca passa Uni Opole 11 zwycięstwa z rzędu! Cenne 3 punkty przywiezione do Poznania oraz niespodziewana porażka drużyna 7R Solna Wieliczka w Toruniu pozwoliły zespołowi Enea Energetyk Poznań wskoczyć na samodzielne, pierwsze miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet.

Zaskakujący zwycięzca meczu z dotychczasowym liderem Budowlani Toruń już w kolejny weekend zawita do Poznania, gdzie zostanie rozegrana 19 kolejka ligowych zmagań. Pierwszy gwizdek tego starcia zaplanowano 12 stycznia (sobota), o godzinie 17:00 tradycyjnie w Hali B, POSiR, ul. Spychalskiego 34.

Uni Opole – Energetyk Poznań 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 16:25), MVP meczu: Aleksandra Omelaniuk (Enea Energetyk Poznań)

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.