K U L T U R A

Tramwaj z kulturą!

Ostrow Tumski widziany z historycznego tramwaju  Foto: B. Brzycki / ZTM

W najbliższą sobotę w trasę po poznańskich ulicach ruszy napędzana kulturą bimba, która zabierze mieszkańców w pełną atrakcji podróż. Impreza dla najmłodszych, spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, koncert akustyczny Pawła Wojciechowskiego oraz silent disco to wydarzenia, w których poznaniacy będą mogli wziąć udział podróżując zabytkowym tramwajem od godz. 11:00 do 20:00.

Na jubileuszową przejażdżkę z okazji 70-lecia istnienia sieci Empik już o 11:00 będą mogli wybrać się najmłodsi miłośnicy czytania, którym do 13:00 towarzyszyć będzie książkowa bohaterka Kicia-Kocia.

Od 15:00 do 17:00 w tramwaju odbędzie się spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem. Autor przebojowego literackiego cyklu, którego akcja toczy się od lat 80. XX wieku do czasów współczesnych w Poznaniu i innych miejscach Wielkopolski, opowie czytelnikom o tajemniczych miejskich historiach, które stały się inspiracją dla jego powieści.

Podczas wyprawy tramwajowym szlakiem poznaniacy posłuchają też koncertu w wykonaniu Pawła Wojciechowskiego (17:00-20:00) oraz wezmą udział w imprezie silent disco, podczas której zabrzmią największe przeboje ostatnich 7 dekad.

Przez cały dzień do dyspozycji pasażerów będą książki, prasa i fotografie. Podróż kulturalną bimbą będzie świetna okazja by poznać historię Empiku i dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia ludzi, którzy go tworzą.

Kulturalna Bimba – 27 października, godz. 11:00-20:00, odjazd o pełnych godzinach, przystanek początkowy: Empik Plac Wolności

Użyte w artykule zdjęcia: B. Brzycki / ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz