POZnań

Poznań w top 20 najlepszych turystycznych kierunków

Poznań - najlepsza destynacja  Foto: PLOT materiały prasowe

Poznań jako jedyne z polskich miast znalazł się wśród 20 europejskich lokalizacji, które powalczą w tym roku o tytuł “European Best Destination 2019” – czyli miejsca, które będzie najlepszym celem podróży w Europie w nadchodzącym roku.

O tytuł najbardziej wartego odwiedzenia miasta w 2019 roku będzie walczyć 20 miejscowości. Połowa z nich to najczęstsze cele podróży w Europie. Kolejne 10 miast wybrali sami organizatorzy: zaprosili do konkursu te miejscowości, które są najbardziej na topie i o których najwięcej się mówi na portalach społecznościowych. W finałowej 20 znalazł się także Poznań – jako jedyne polskie miasto, obok takich turystycznych potęg jak Wiedeń, Rzym, Berlin czy Ateny.

Organizatorzy docenili w Poznaniu wydarzenia kulturalne, dobre bary i restauracje, wyjątkową architekturę, która jest mieszanką tradycji z nowoczesnością. Uznali też Poznań za miasto, które jest gotowe, by zmierzyć się z wyzwaniami ochrony środowiska.

Wybór Poznania był oczywisty – informuje Maximilien Lejeune, szef European Best Destinations. – Od 10 lat analizujemy popularność europejskich miast, które najczęściej są celami podróży. Stworzyliśmy barometry e-turystyki, które pozwalają nam zobaczyć wahania tej popularności. Poznań jest obecnie w gronie europejskich miast, których popularność rośnie najszybciej – jest wśród najczęściej fotografowanych i komentowanych miejscowości.

Dlaczego? Ponieważ jest jedyny w swoim rodzaju. Ma dokładnie to, czego szukają podróżnicy: autentyczność, ciepłą i przyjazną atmosferę. Zapewnia zarówno poczucie bezpieczeństwa, jak i świeżość miasta pełnego studentów.

Poznań od lat jest miastem na topie. To już nie tylko przypuszczenie, to fakt – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Zmienia się na lepsze i jest doskonałym miejscem do odwiedzenia przez nowe pokolenie podróżników – ludzi młodych, którzy podróżują dużo i często, ale tam, gdzie naprawdę warto. Odwiedzają Poznań nie bez powodu – nasze miasto właśnie zostało uznane za najlepsze, do którego można pojechać w ramach Erasmusa. Znalazło się też w finale nagrody European Capital of Smart Tourism 2019, a teraz bierze udział w walce o tytuł najlepszego celu podróży w Europie.

Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez European Best Destinations. To działająca w Brukseli organizacja, która promuje turystykę i kulturę w całej Europie. Współpracuje ściśle ze wspieranym przez Komisję Europejską projektem EDEN (European Destinations of Excellence – czyli Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy), który dba o rozwój nowoczesnej, zrównoważonej turystyki w całej Unii Europejskiej.

Użyte w artykule zdjęcia: Jakub Pińdych / PLOT, Paweł Jaskółka / PLOT, PLOT materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz