Zamknięcie mostu Lecha zgodnie z planem

Autor: irag. Poznań, 27 Czerwca 2018

Przygotowania do zamknięcia i rozpoczęcia remontu mostu Lecha przebiegają zgodnie z planem i 2 lipca przekazany zostanie wykonawcy plac budowy, oświadczyła spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. To odpowiedź na informacje o możliwym, nawet miesięcznym opóźnieniu w rozpoczęciu prac, jaka pojawiła się w dzisiaj w niektórych mediach.

Umowa na prace remontowe, które kosztować będą niemal 53.000.000 złotych, zostanie podpisana w czwartek 28 czerwca. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy 2 lipca, zatem prace będą mogły zacząć się na początku tego miesiąca. Wcześniej usunięto z mostu instalacje teletechniczne.

Przekazanie placu budowy nie jest jednoznaczne z zamknięciem dla ruchu samochodowego obiektu przeznaczonego do rozbiórki – podkreśla Krzysztof Kaczanowski ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – wykonawca, zgodnie z warunkami umowy, może wyłączyć most z ruchu w momencie, w którym przystąpi bezpośrednio do jego rozbiórki.

Rozpoczęcie prac poprzedzone będzie między innymi wyznaczeniem czasowej organizacji ruchu czy zabezpieczeniem terenu oraz przygotowaniem obiektu do rozbiórki.

Zamknięcie północnego obiektu wstępnie planowane jest w drugiej połowie lipca – dodaje Krzysztof Kaczanowski – ostatecznej dacie zamknięcie spółka poinformuje z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Nowym mostem powinniśmy przejechać pod koniec stycznia 2020 roku a zakończenie wszystkich prac budowlanych przewidziane jest na koniec czerwca 2020 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.