CCC lepsze na koniec sezonu

1 liga koszykówki: Enea AZS Poznań - InvestInTheWest AZS AJP G  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
1 liga koszykówki: Enea AZS Poznań - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 80:97 - Poznań 04.02.2018 r.

W ostatnim meczu w tegorocznym sezonie Basket Ligi Kobiet Enea AZS Poznań przegrała z CCC Polkowice (96:66). O końcowym wyniku w znacznej mierze zadecydowała druga kwarta. Akademiczki kończą sezon 2017/18 na jedenastym miejscu, a polkowiczanki rozpoczynają walkę o w fazie play-off.

Po pierwszych pięciu minutach polkowiczanki prowadziły dziesięcioma „oczkami” (15:5) i mogło się wydawać, że będą zwiększać swoje prowadzenie. Tym bardziej, że poznanianki grały nie najlepiej w obronie jak i ataku. Na półmetku kwarty coś drgnęło w grze drużynie z Poznania. Akademiczki złapały swój rytm gry i zaczęły zmniejszać straty, wychodząc nawet na prowadzenie. Duża w tym zasługa Jazmine Davis, która w tej części meczu grała jak natchniona (15 pkt). Poznanianki trafiły cztery na osiem rzutów za trzy punkty i w głównej mierze dzięki temu toczyły wyrównany bój z bardziej doświadczonymi rywalkami. Niewiele brakowało, aby po pierwszej części to przyjezdne prowadziły, ale z końcową syreną celnie rzuciła Weronika Gajda.

Kolejną odsłonę ponownie lepiej rozpoczęły gospodynie. Z tą różnicą, że nie pozwoliły się dogonić Enei AZS. Polkowiczanki bardzo szybko zwiększały swoje prowadzenie, a grę ułatwiały im zdekoncentrowane poznanianki. Każda strata Akademiczek była brutalnie wykorzystywana. Na półmetku spotkania rozpędzone „pomarańczowe” miały aż 22 punkty przewagi (60:38), a Temitope Fagbenle i Artemis Spanou miały znakomite statystyki.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło na polkowickim parkiecie. CCC dalej grało w swoim stylu pokazując, że będą jednym z faworytów do medali w tegorocznym sezonie. Trzecia kwarta padła minimalnie łupem przyjezdnych (18:17), ale na większy zryw nie było stać zawodniczek trenera Lebiedzińskiego. W ostatniej odsłonie gospodynie jeszcze powiększyły swoją przewagę i ostatecznie w całym spotkaniu gospodynie wygrały 30 „oczkami”.

Było to ostatnie ligowe starcie Akademiczek w tegorocznym, debiutanckim sezonie w Basket Lidze Kobiet. Z bilansem pięć zwycięstw i osiemnaście porażek kończą one sezon na 11 pozycji.

CCC Polkowice – Enea AZS Poznań 96:66 (26:25, 34:13, 17:18, 19:10)

CCC: Spanou 24, Fagbenle 15, Gajda 14, Sandrić 10, Bojović 9, Stankiewicz 6, Ervin 6, Clark 5, Puss 4, Idziorek 3.

Enea AZS: Davis 24, Stejskalova 15, Tunstull 8, Rymarenko 8, Stefańczyk 6, Parzeńska 2, Tyszkiewicz 2, Niemojewska 1, Marciniak 0, Banach 0.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter