Artego dużo za mocne dla Akademiczek

Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 48:68 - 21.02.2018 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 48:68 - 21.02.2018 r.

W środowy wieczór Artego Bydgoszcz pokonało Eneę AZS Poznań 68:48. Mecz był wyjątkowym popisem braku skuteczności obu drużyn, z których mimo wszystko zasłużenie obronną ręką wyszły bydgoszczanki.

Drużyna Artego jak na faworyta przystało bardzo mocno weszła w mecz. Po nieco ponad dwóch minutach bydgoszczanki prowadziły już 7:0. Akademiczki długo nie mogły zdobyć punktów z gry, a ich skuteczność w pierwszej kwarcie wyniosła zaledwie 15% skuteczność. W kolejnej kwarcie niestety nie było lepiej. Obie drużyny raziły nieskutecznością jednak to rywalki zdecydowanie ją wygrały. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, mimo, że zakończyła się ona remisem (17:17). W ostatniej kwarcie bydgoszczanki nadal kontrolowały grę i przypieczętowały swoje zwycięstwo.

Enea AZS Poznań – Artego Bydgoszcz 48:68 (10:15, 7:15, 17:17, 14:21)