Aglomeracja

Wyłudzali odszkodowania – straty na 2.000.000 złotych!

Swoich ofiar szukali między innymi na ulicach Poznania. Celowo doprowadzali do stłuczek, a potem występowali o odszkodowania. Straty towarzystw ubezpieczeniowych sięgać mogą nawet 2.000.000,00 złotych! Cała grupa jest już w rękach Policji, a wśród zatrzymanych są działacze jednego ze znanych stowarzyszeń… działających na rzecz respektowania prawa na drogach.

Cała grupa jeździła wcześniej kupionymi samochodami i w pewien sposób polowała na innych kierowców na terenie Poznania i innych miast Wielkopolski. Gdy warunki sprzyjały ich planom doprowadzali do stłuczek i występowali potem do ubezpieczalni o wypłaty odszkodowań. Świadomie też uszkadzali samochody wjeżdżając w wyrwy i dziury na drodze, a tych niestety nie brakuje, więc mieli wiele okazji. Później domagali się odszkodowań od zarządców dróg.

Policjanci poznańskiej drogówki kilka miesięcy temu zwrócili uwagę, że między innymi osoby znane im z wystąpień medialnych bardzo często wzywają ich do kolizji drogowych – wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej Policji – charakterystyczne było to, że zazwyczaj do zdarzeń dochodziło niemal w tych samych miejscach, poruszali się różnymi samochodami i mieli zainstalowanie systemy kamer mające potwierdzić ich wersję wydarzeń.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału PG Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Szybko okazało się, że nazwiska wytypowanych osób pojawiają się w dziesiątkach spraw ubezpieczeniowych. Zebrane dowody przekazali Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu.

W zaplanowanym zatrzymaniu podejrzanych wzięły udział grupy realizacyjne oraz funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych – dodaje Andrzej Borowiak – do policyjnego aresztu trafiła między innymi funkcjonariuszka KMP w Poznaniu, a Komendant Miejski Policji w Poznaniu dzisiaj, po otrzymaniu materiałów z prokuratury, zadecyduje o uruchomieniu procedury zwolnienia jej ze służby w Policji.

W sumie 6 podejrzanym osobom przedstawiono łącznie 30 zarzutów wyłudzenia odszkodowań, oszustw, działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi za to 8 lat więzienia. Gdy przestępstwa te popełniane są w strukturach grupy przestępczej kara wzrosnąć może nawet do 12 lat.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag, lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium