Czerniak i Majchrzak dominują w zawodach z okazji 6 urodzin Term Maltańskich

Zawody z okazji 6 urodzin Term Maltańskich  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Wysoki poziom zaprezentowali zawodnicy podczas niedzielnych zawodów pływackich z okazji 6 urodzin Term Maltańskich. Dobrą formę zaprezentowali się Konrad Czerniak oraz Kacper Majchrzak. Obaj wygrali po 2 konkurencje z bardzo dobrymi rezultatami.

Ponad 100 startujących zawodników, zrzeszonych w 18 klubach wystartowało na basenach sportowych Term Maltańskich. Już od pierwszej konkurencji zawody stały na wysokim poziomie. W bardzo dobrej dyspozycji był podczas zawodów Konrad Czerniak. Medalista Mistrzostw Świata i Europy w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym popłynął w bardzo dobrym czasie 21.98 s. Zawodnik trenujący pod okiem Michała Szymańskiego wygrał także wyścig na 100 metrów stylem motylkowym w czasie 51,98 s.

W dwóch konkurencjach zwyciężył także Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań pokonał Czerniaka na 200 metrów stylem dowolnym. Był także bezkonkurencyjny na 200 metrów stylem zmiennym gdzie zwyciężył z czasem 2:00:91 s. Wśród pań najlepiej zaprezentowała się Anna Dowgiert, która zwyciężyła na 50 metrów stylem dowolnym oraz na 100 metrów stylem motylkowym. Swoje wyścigi wygrywali także zawodnicy Warty Poznań Marcin Stolarski i Joanna Cieślak.

Zawody z okazji 6 urodzin stały na bardzo wysokim poziomie. Rezultaty najlepszych zawodników dobrze rokują w kontekście 2 najważniejszych imprez tego półrocza: Mistrzostw Polski w Łodzi i Mistrzostw Europy w Kopenhadze. Kolejne prestiżowe zawody w Termach Maltańskich, Grand Prix Polski w pływaniu, odbędą się w listopadzie. Będzie to start kwalifikacyjny do grudniowych Mistrzostw Europy.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter