POZnań

1000 Autostopowiczów wyruszy z Poznania

Już za tydzień rusza kolejny Wyścig Autostopem. Tym razem z Poznania do włoskiego Comacchio wyruszy rekordowe 1000 osób.

Wyścig Autostopem 2015

Musieliśmy zamknąć zapisy blisko miesiąc przed startem, ponieważ chętnych było znacznie więcej – mówi Michał Łęcki, współorganizator przedsięwzięcia.

W tym roku na uczestników czeka jeszcze więcej niespodziane, m.in. koncert o godzinie 8:00 rano dla autostopowiczów zagra Gooral. Na mecie na uczestników wypraw czeka camping nad morzem, zabawy, konkursy i koncerty m.in. donGURALesko.

Jest to już piąta edycja poznańskiego Wyścigu, w poprzednich – w 2013 rok do Wenecji wyruszyło 100 osób, w 2014 do Amsterdamu – 600, w 2015 do Budapesztu 800, w 2016 do Makarskiej – 950.

Ten nietypowy sposób podróżowania na stałe wpisał się w kalendarz poznańskich wydarzeń i corocznie angażuje coraz więcej zapaleńców, którzy co ciekawe w większości pierwszy raz w życiu jadą autostopem. Zasady są proste: wszyscy ruszają w jednym momencie w parach, trzeba jechać autostopem (wyjątkiem duże miasta, gdzie można komunikacją miejską). Na zwycięzców czekają nagrody od sponsorów, jednak najważniejsza jest dobra zabawa i przeżycia każdego uczestnika. Wynik ma drugorzędne znaczenie.

Wyścig autostopem rozpocznie się w przyszłą sobotę o godzinie 8:00 koncertem Goorala na Placu Mickiewicza.

Spodziewamy się, że pierwsi uczestnicy dotrą na metę już w nocy z soboty na niedzielę. Eventy na mecie będą trwały aż do niedzieli 7 maja – mówi Michał Łęcki

Autostopem z Poznania

Użyte w artykule zdjęcia: addicted2fun, Wyscig autostopem / facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium