K U L T U R A

Poznańscy studenci z nagrodą w Londynie

School of Form z nagrodą w Londynie  Foto: Agnese Sanvito /  School of Form

Studenci wykorzystali zużytą odzież i obuwie jako tworzywo, eksperymentując i poszukując własnej tożsamości. Sięgnęli również do polskiej tradycji i rzemiosła, pokazali znajomość technik rękodzielniczych, jak i sentyment do historii  i dzięki swojej pasji wyróżnieni zostali na międzynarodowym Fashion Showcase w Londynie

School of Form z nagrodą w Londynie

Debiutująca na London Fashion Week poznańska School of Form otrzymała prestiżowe wyróżnienie. A kuratorzy wystawy „Waste Not”, zostali uhonorowani nagrodą „International Fashion Showcase Curation Award”.

Spójny ton wypowiedzi, konsekwentny dobór materiałów, z których została zbudowana aranżacja oraz harmonia z tematem festiwalu „Local/Global” – tak międzynarodowe jury oceniło wystawę „Waste Not”, prezentującą projekty studentów i absolwentów School of Form. Komisja, w skład której weszli kuratorzy oraz przedstawiciele mediów, instytucji i uczelni wyższych, oceniła prace z 26 państw w tym prezentacje Czech, Rumuni, Tajwanu, Indii, Austrii, Egiptu, Korei i Polski.

To dla nas ogromna radość i wyróżnienie, tym bardziej, że to debiut School of Form na London Fashion Week. Nasi studenci pokazali nie tylko znajomość modowego rzemiosła, ale przede wszystkim humanistyczną uważność na problemy współczesnego rynku mody. Ich wypowiedź jest zarazem krytyczna, jak i optymistyczna, to konstruktywna propozycja dla wszystkich – komentują Agnieszka Jacobson-Cielecka i Wojciech Dziedzic, kuratorzy wystawy „Waste Not”.

Użyte w artykule zdjęcia: Agnese Sanvito / School of Form

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz