Aglomeracja

Od marca po paszport na Wujka

Wierzbięcice - Matyi  Foto: UMP

Na przełomie lutego i marca zostanie oddana nowa sala obsługi paszportów. Dotychczas mieściła się przy Placu Wolności. Nowa siedziba będzie ulokowana przy ul. ks. Jakuba Wujka.

PaszportNowa sala paszportowa przy ul. ks. Jakuba Wujka będzie mieściła 12 stanowisk obsługujących klientów, poczekalnię i zaplecze biurowe dla pracowników. Sala zlokalizowana jest blisko centrum komunikacyjnego. – Docelowo stanowiska będą uniwersalne, umożliwiające zarówno złożenie wniosku o paszport jak i odebranie paszportu – tłumaczy Jacek Woźniak, dyrektor generalny w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Obecnie czynności te są rozdzielone na salę A i B na Placu Wolności.

Wszystkie pomieszczenia zlokalizowane są na poziomie parterowym, co ułatwi dostęp do sali dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Klient będzie mógł dokonać opłaty paszportowej kartą bankomatową bezpośrednio przy okienku, jeśli zapomni tego zrobić wcześniej. W sali obowiązywał będzie system numerkowy umożliwiający rejestrację wizyty przez internet.

Dotychczasowe pomieszczenia do obsługi paszportów w budynku przy Placu Wolności zostaną zaadaptowane na potrzeby obsługi cudzoziemców.

Przeprowadzka to m.in. efekt nowe rozporządzenie w sprawie kryteriów wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców na terenie województwa zawierające wykaz zawodów, które nie wymagają informacji starosty przy wydaniu zezwolenia na pracę.

Jak informuje wojewoda w urzędzie zwiększono zatrudnienie, ale także umożliwiono internetowe umówienie wizyty

Nowa sala przy ul. ks. Jakuba Wujka będzie zajmowała łącznie 357 mkw. Obecnie trwają ostatnie prace przygotowujące pomieszczenia do użytku. Oddanie sali planowane jest na przełomie lutego i marca.

Użyte w artykule zdjęcia: Paszport, UMP

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz