Polak potrafi! 10-letnia Natalia pomaga szkole w Afryce

Autor: miarecki. Poznań, 7 Grudnia 2016

Natalia przy pomocy mamy zaangażowanej w działania na rzecz dzieci nakręciła film o szkole a Afryce. Chce pokazać swoi rówieśnikom i dorosłym jak wygląda prawdziwa szkoła w Afryce. Taką, która nie potrzebuje super komputerów, ale zwykłych klas, by dzieci miały gdzie się bezpiecznie uczyć.

Szkoła w AfryceNatalia ma 10 lat i mieszka w Poznaniu. W tym roku po raz pierwszy odwiedziła Afrykę Subsaharyjską – Tanzanię – podczas rodzinnego wyjazdu. Sytuację dzieci z krajów globalnego południa znała wcześniej z opowieści mamy, zaangażowanej w działania na rzecz dzieci w Polsce i w Afryce już od 2008 roku.

Po powrocie pojawiły się pytania o sprawiedliwość na świecie, możliwość wyboru miejsca, gdzie człowiek się urodzi i urządzanie świata na nowo…

Natalia wspiera działania, które mają pomóc szkole a Afryce. Ponieważ ostateczny cel wymaga zbiórki środków finansowych, pieczę nad nim objęła Fundacja Mają Przyszłość, w której mama Natalii jest wolontariuszką. Wszyscy wolontariusze Fundacji liczą, że Natalii uda się zrealizować ambitny plan – pokazać prawdziwą szkołę i realnie zmienić życie szkolne uczniów, z którymi spędziła czas w dalekiej Afryce.

Zbiórkę środków uruchomiono w serwisie polakpotrafi.pl/projekt/green-eden, bo Natalia mocno wierzy w ludzi i dobroć w nich oraz ich chęć niesienia pomocy.

Użyte w artykule zdjęcia: Fundacja Mają Przyszłość

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.