K U L T U R A Na widelcu

Festiwal korbola – co można zrobić z dyni?

Festiwal Korbola  Foto: ExPress / materiały prasowe

Będzie dyniowe miasteczko i labirynt strachu, będzie można też zmagać się w konkursach pchania wielkiego korbola, a kuchnia serwować będzie dyniowe specjały. W Rosnówku w sobotę (8.10) rozpoczyna się weekendowy Festiwal Dyni.

Festiwal KorbolaW dyniowym miasteczku będzie można spotkać m.in. Katarzynę Talegę z krainyszycia.pl, która poprowadzi krawieckie warsztaty, będą także Barbara Leśniak i Magda Bartkowiak redagujące bloga Literackie przysmaki, które opowiedzą o kulinarnych inspiracjach w książkach. .

Będzie też wspólne zbieranie, krojenie i gotowanie zupy dyniowej. A pieniądze uzyskane z jej smakowania zostaną przeznaczone jak co roku na świąteczną akcję „Sianko na sianko“.

Program dwóch dni wypełniony jest ciekawymi warsztatami, spotkaniami konkursami zarówno dla tych najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych wiekiem naszych gości – mówi Józef Sadłocha, z Deli Parku. Kto lubi prace ręczne będzie mógł wziąć udział też w zajęciach z wycinania dyni i robienia z niej m.in. lampionów – dodaje.

W niedzielę Ewelina Stanek, uczestniczka Master Chefa i Robert Sowa, znakomity mistrz kuchni, przygotowywać będą i częstować będą przygotowanymi przez siebie dyniowymi specjałami.

Na III Festiwal Dyni zapraszamy do Rosnówka w sobotę i niedzielę (8-9.10).

Użyte w artykule zdjęcia: ExPress / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz