Aglomeracja

Noc kościołów drewnianych – to już dzisiaj!

Niezbyt często mamy okazję, by zwiedzać i poznawać historie drewnianych kościołów po zmroku. To jedna z atrakcji turystycznych w naszej aglomeracji, którą naprawdę warto zobaczyć. Podczas sobotniego wydarzenia odbędą się także dwa koncerty. Wszystko to za darmo!

To już druga taka noc kościołów drewnianych w tym roku. Pierwsza odbyła się w pierwszy dzień wakacji. Wtedy również oprócz zwiedzania mogliśmy uczestniczyć w dwóch koncertach.

Tym razem zapraszamy do kościołów w Kicinie oraz Wierzenicy. W obu zabytkowych świątyniach odbędą się koncerty.

W trakcie wieczoru zaplanowano także zwiedzanie drewnianych świątyń w towarzystwie księdza lub regionalisty – zapowiadają organizatorzy – zwiedzanie możliwe będzie pół godziny przed i po każdym z koncertów.

Podczas pierwszego koncertu, który rozpocznie się przy kościele w Kicinie o godzinie 18:00 wystąpi grupa Maleo Reggae Rockers. Polski zespół założony przez Dariusza Maleo Malejonka gra reggae. Koncert jest również częścią tegorocznych obchodów 700 lecia wsi Kicin.

Kolejny koncert odbędzie się w drewnianym kościele w pobliskiej Wierzenicy o godzinie 20:30. Wystąpi tutaj urodzony w Poznaniu i związany z naszym miastem Krzysztof Antkowiak. Artysta debiutował już jako pięcioletnie dziecko. Zasłynął występem podczas festiwalu w Opolu, gdzie jako nastolatek zdobył między innymi nagrodę publiczności za piosenkę Zakazany owoc. W późniejszych latach podczas koncertów zagranicznych i krajowych koncertów wykonywał już zupełnie inną muzykę, którą warto poznać – jeśli nie mieliście do tej pory takiej okazji. Na górze udostępniamy jego teledysk z 2013 roku.

Koncert w Wierzenicy będzie jednak wyjątkowy – zapowiadają organizatorzy – Krzysztof Antkowiak pokaże nam swoje nowe muzyczne oblicze, a jest w nim miejsce na głęboką, prawdziwą duchowość.

Na drugą w tym roku Noc Kościołów Drewnianych zapraszamy wspólnie ze Związkiem Międzygminnym Puszcza Zielonka, Gminami Swarzędz i Czerwonak oraz GOK Sokół. By uczestniczyć w obu koncertach i zwiedzać kościoły nie są potrzebne bejmy, bo wstęp na nie jest bezpłatny.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje z Poznania wyjazd na to wydarzenie. Autokar wyruszy spod Katedry. Bilety w cenie 20,00 złotych można kupić w CIM (ul. Ratajczaka 44) oraz w Informacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60).

16:30 – zbiórka na parkingu autobusowym przy Katedrze w Poznaniu
16:45 – wyjazd do kościoła w Kicinie
18:00 – koncert w Kicinie (wcześniej zwiedzanie)
20:00 – przejazd do Wierzenicy
20:30 – koncert w Wierzenicy
22:30 – powrót do Poznania

Wierzenica (2)

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz