Dni Twierdzy Poznań – odkryj nowe miejsca!

Autor: miarecki. Poznań, 16 Sierpnia 2016

To jedna z najciekawszych, jeszcze nie do końca odkrytych atrakcji Poznania. Ostatni sierpniow weekend już po raz czwarty zamieni się w raj dla miłośników fortyfikacji. Kolejna edycja Dni Twierdzy Poznań odbędzie się 27-28 sierpnia 2016 roku. Na zwiedzających czekać będzie aż 18 obiektów fortecznych i liczne wydarzenia towarzyszące.

Dni Twierdzy Poznań (1)

Główną ideą akcji organizowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną jest popularyzacja tematyki fortecznej poprzez udostępnianie do zwiedzania zabytkowych obiektów czy organizację rekonstrukcji i inscenizacji historycznych. W trzech dotychczasowych edycjach Dni Twierdzy Poznań udział wzięło ponad 30 tysięcy osób.

Tegoroczna propozycja będzie jeszcze obszerniejsza. Łącznie zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia miejsc, atrakcji i wydarzeń, prezentujących historię poznańskich umocnień i wojskowości od średniowiecza aż po zimną wojnę.

Udostępnione do zwiedzania będą między innymi XIX-wieczne forty (III, IVa, Va, VI oraz VII), muzea na Cytadeli, Śluza Katedralna, schrony z czasów I i II wojny światowej i zimnej wojny, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci prezentujący X-wieczny wały obronne i Makieta Dawnego Poznania. Po raz pierwszy udostępnione zostaną schron przeciwlotniczy z lat 40. w Parku Sołackim i podziemia klasztoru Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha.

Na zwiedzających będą czekały dodatkowe atrakcje, m.in. spacery z przewodnikami, często przebranymi w mundury z epoki, projekcje filmowe, inscenizacje historyczne, warsztaty dla dzieci czy wojskowa kuchnia.

Zwiedzanie ułatwi specjalna Forteczna Linia Autobusowa, która połączy wszystkie obiekty udostępnione do zwiedzania w trakcie akcji. Bilet na autobus będzie można kupić na cały dzień (8 zł ).

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy wraz z zasadami wstępu do obiektów na stronie: www.dnitwierdzypoznan.pl

Dni Twierdzy Poznań (3)

fot. Maciej Zakrzewski / PLOT

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.