Aglomeracja

Przystanek jak malowany

Przystanek jak malowany  Foto: facebook / Przystanek.Folwarczna

Rysunki, które upiększą wiaty przystankowe, są już gotowe, czas więc zaczynać głosowanie na najlepsze z nich w ramach akcji “Przystanek jak malowany”. Te projekty, które zdobędą najwięcej głosów internautów, ozdobią przystanki na terenie Chartowa, Świerczewa, Górczyna, Wildy, Krzyżownik, Smochowic, Antoninka, Zielińca, Kobylepola oraz Kiekrza.

To już trzecia edycja akcji, podczas której remontowane są zniszczone i zdewastowane przystankowe wiaty. Za wszystko odpowiadają uczniowie poznańskich szkół, którzy najpierw projektują wygląd przystanku, a później realizują swój projekt na wybranych wiatach. W tym roku tematem przewodnim jest 1050 lat historii Państwa Polskiego.

Jednak zanim projekty zostaną namalowane na wiatach – trzeba wybrać najlepsze z nich i to zadanie dla wszystkich chętnych internautów. Gotowe projekty znajdują się na stronie Przystanek Folwarczna.

Głosy oddawać można do 24 maja. Wybrane przez internautów projekty zostaną przeniesione na wytypowane wiaty w sobotę, 4 czerwca.

Akcja skierowana przeciw aktom wandalizmu została zainicjowana przez Stowarzyszenie “Przystanek Folwarczna” w 2013r. – Angażujemy młodzież i lokalne społeczności do dbałości o nasze wspólne mienie. Uważam, że nie ma lepszej metody na kształtowanie postaw prospołecznych niż poprzez zachętę do działania – mówi Krzysztof Bartosiak, pomysłodawca oraz główny animator akcji.

W tym roku w przedsięwzięciu – w które są także zaangażowani Zarząd Transportu Miejskiego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – biorą udział reprezentanci ponad 20 placówek oświatowo-wychowawczych i kulturalnych umiejscowionych na terenie siedmiu osiedli: Chartowa, Świerczewa, Górczyna, Wildy, Krzyżownik-Smochowic, Antoninka-Zielińca-Kobylepola i Kiekrza.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium