KS Waterpolo Poznań – OCMER UŁ ŁSTW (spotkanie rewanżowe)

KS Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki 9:9 (d 15:16)  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
W hicie 5 kolejki Ekstraklasy piłki wodnej mężczyzn starły się dwie najlepsze drużyny ligi KS Waterpolo Poznań i ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Do końca meczu trwała zacięta walka. Na koniec meczu padł remis 9:9 co oznaczało rzuty karne, w których jedną bramką wygrali goście ustanawiając wynik meczu na 15:16. Spotkanie rozegrano na Termach Maltańskich w Poznaniu.

W pierwszej odsłonie 5 kolejki Ekstraklasy piłki wodnej mężczyzn starły się dwie najlepsze drużyny ligi, KS Waterpolo Poznań i ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Po upływie regulaminowego czasu gry nadal nie było wiadomo kto jest zwycięzcą tego spotkania – na tablicy widniał remis 9:9. Po serii rzutów karnych przewagą jednej bramki lepsi okazali się łodzianie.

Spotkanie jest ważne dla obu drużyn, ponieważ pozwoli objąć fotel lidera Ekstraklasy Piłko Wodnej. Kolejna odsłona zmagań najlepszych drużyn w lidze już dziś w samo południe.

Relację z wczorajszego meczu przeczytacie tutaj. Zdjęcia zobaczycie tutaj.

Waterpolo Poznań

14 - 5

ŁSTW Uniwersytet Łódzki

• 13:04 Koniec dwumeczu! 14:5 dla Waterpolo Poznań, 4 punkty zostają w Poznaniu. MVP dzisiejszego meczu wybrano kapitalnego Jakuba Goździaka z Poznania i Karola Baco z Łodzi. Dziękujemy za doping!
  • 13:04 Iwanowicz po wykluczeniu wychodzi z basenu i ostatnia akcja naszych
  • 13:02 Do końca 1:30, broni strzał Ocmera Handze i Poznań w natarciu. 14 bramkę zdobywa Bartłomiej Kowalewski! Zapowiada się świetny prezent urodzinowy dla kapitana Poznania
  • 13:00 Piękne przejęcie piłki przez Poznań i 13 gol po strzale Jakuba Goździaka
  • 12:59 do końca 2:54 minuty, przy piłce OCMER
  • 12:58 czerwona kartka dla Druli z Poznania z prawem zamiany
  • 12:57 Wykluczenie Bocheńskiego, ale pięknie broni Handze, kontratak Druli i 12:5
  • 15:55 Zamieszanie w basenie, 3 nieskuteczne akcje i przy piłce znowu Ocmer. Piotr Piątek wykorzystuje wykluczenie zawodnika poznaniaków i mamy 11:5. 3:48 do konca
  • 12:54 Handze broni skutecznie i przewaga Ocmera niewykorzystana
  • 12:52 Kontrafaul i piłka Łodzi, obrona Poznania skuteczna i rewelacyjny dzisiaj Kuba Goździak strzela swoja 4 bramkę i 11 dla gospodarzy!
  • 12:51 Kontratak Bocheńskiego i mamy 10:4
  • 12:51 Gorąco pod bramką gospodarzy i 4 gol dla Ocmera po strzale Michała Bara
  • 12:50 Rozpoczynamy ostatnią kwartę meczu, piłkę zdobywa Poznań
  • 12:46 8 minut przed końcem spotkania Waterpolo Poznań prowadzi 9:3!
  • 12:30 Koniec 1 połowy i Poznań prowadzi 6:2
  • 12:28 26 sekund do końca, nieskuteczny atak Ocmera i Piotr Cichy strzela 6 gola!
  • 12:26 Handze broni jak natchniony, time out dla trenera Łodzi
  • 12:25 Brawo, Jakub Goździak strzela 5 gola dla Poznania. 1:50 min do końca i 5:2
  • 12:24 Skuteczna obrona gospodarzy, ale za moment ponownie strata piłki na rzecz Ocmera. Wykluczenie Szymonika i Łódź w przewadze. Handze znowu lepszy i bez bramki
  • 12:23 2 akcje bez bramek i przy piłce znowu goście
  • 12:22 2 wykluczenie Piątka i Poznań wykorzystuje przewagę. Gol Różyckiego i na tablicy 4:2. Do konca kwarty 4 minuty
  • 12:20 Dwie akcje bez bramek i w natarciu ponownie Łódź - 2:3 po golu Adriana Wulkiewicza
  • 12:19 Wykluczenie Piątka i niewykorzystana przewaga gospodarzy. Łódź przy piłce i 1 gol po strzale Lazo Pereza
  • 12:18 Przewaga poznaniaków pod bramką OCMER, skuteczna obrona Szabłowskiego i rzut rożny
  • 12:17 Początek 2 kwarty, piłkę zdobywają goście . Natomiast ze stolika sędziowskiego specjalne pozdrowienia od Miśka dla Asi, która śledzi naszą relację 🙂
  • 12:14 Po 1 kwarcie prowadzi zespół z Poznania 3:0!
  • 12:13 Dwie nieskuteczne akcje obu zespołów, przy piłce Poznań. Strata piłki i pierwszy time out dla Łodzi
  • 12:10 Genialna akcja Kowalewskiego i mamy 3:0
  • 12:09 Paweł Handze broni bramki po samotnej akcji gracza Ocmera. Rzut rożny, kontrafaul i Poznań znowu przy piłce. 2 bramka Jakuba Goździaka. 2 minuty do konca kwarty i 2:0 dla poznaniaków
  • 12:08 Ponowne wykluczenie Iwanowicza i dwie akcje Łodzi pod rząd. Bez bramek.
  • 12:07 Niewykorzystana przewaga Łodzi po wykluczeniu Iwanowicza i za moment pierwszy gol dla Poznania po strzale Kowalewskiego
  • 12:06 Rzut rożny dla gospodarzy po nieudanym strzale Goździaka, broni skutecznie Szabłowski
  • 12:05 Dwie kolejne akcje bez bramek. Przy piłce Poznań. Nieudany strzał i kolejne 30 sekund dla gospodarzy
  • 12:03 Nieudana kontra łodzian, nieskuteczny kontratak poznaniaków i ponownie świetna obrona Pawła Handze
  • 12:02 Początek 1 kwarty i piłkę wygrywają poznaniacy. Mecz sędziują Łukasz Król ze Szczecina i Łukasz Czapliński z Gorzowa.
  • 11:54 Witamy ponownie z basenu Term Maltańskich w Poznaniu. Za moment rozpocznie się rewanżowe spotkanie 5 kolejki Ekstraklasy. Po prezentacji zawodników Waterpolo Poznań i OCMER UŁ ŁSTW 32 minuty walki o kolejne punkty ligowe. Bramki gospodarzy broni Paweł Handze, gości Jan Szabłowski, dwaj MVP wczorajszego meczu.