Pokonali wicelidera!

Biofarm Basket Poznań - Max Elektro Sokół Łańcut 56:50 - Po  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
W ramach 21 kolejki I ligi koszykówki mężczyzn Biofarm Basket Poznań podejmował przed swoją publicznością wicelidera tabeli, drużynę Max Elekto Sokół Łańcut. Goście ostatecznie przegrali spotkanie 56:50 (11:10, 9:13, 17:12, 19:15)

Mimo, że nie był to najlepszy mecz w wykonaniu obu zespołów, jednak to Biofarm zwycięsko zakończył spotkanie 22 kolejki I ligi koszykówki mężczyzn. Poznaniacy pokonali wicelidera tabeli, drużynę Sokoła Łańcut 56:50.

Niedzielne spotkanie miało wyrównany przebieg. Młoda poznańska drużyna cały czas deptała po piętach doświadczonych koszykarzy Sokoła. Nadzieja na zwycięstwo pojawiła się w 4 kwarcie, kiedy 2,5 minuty przed zakończeniem meczu zawodnicy Biofarmu uzyskali 10 punktowe prowadzenie. Znając jednak poznańską drużynę, taka przewaga nie gwarantowała sukcesu. Gdy w 1:16 minucie przed końcem przewaga gospodarzy zmalała do 3 punktów, pojawiło się widmo przegranej, którą pamiętamy z poprzednich spotkań. Tym razem jednak zawodnicy beniaminka zachowali zimną krew i ostatecznie po niezwykle emocjonującym meczu zwyciężyli faworyta – drużynę Sokoła Łańcut 56:50.