Cavaliada 2015 – dzień trzeci

Cavaliada 2015 (12.12.2015)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Sobota to drugi dzień konkursów i wydarzeń podczas Cavaliady – zawodów i pokazów najlepszych koni.

Rozegrane zostały dzisiaj konkursy, między innymi: Cavaliada Future- dzieci na kucach, Speed & Music, CSIYH Wechta Youngster Tour Final. O godz. 10.45 rozpoczął się konkurs rangi CSI*3 pod patronatem Polskiego związku Hodowców Koni, o nagrodę firmy Miralex o wysokości przeszkód 145cm, w którym rywalizowało 45 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 8 zawodników.

Z najszybszym czasem ( 30,03 sekund) parkur pokonał polski zawodnik – Jarosław Skrzyczyński na 10-letnim ogierze Ares – co zagwarantowało mu zwycięstwo w konkursie Średniej Rundy. To już drugi triumf tego zawodnika podczas tegorocznej Cavaliady. Drugie miejsce zdobył Jorne Sprehe z Niemiec na koniu Stakki’s Jumper z czasem 30,78 sekund. Zawodnik z Czech Ondrej Zvara dosiadający ogiera Quimero M uzyskał trzecią lokatę w konkursie pokonując parkur w czasie 31,81 sekund.

Jutro ostatni dzień Cavaliady na MTP, które otwarte będą dla publiczności już od godz. 8:00. Rozegrane zostaną konkursy: finał małej rundy rangi CSI*3 o nagrodę Totalizatora Sportowego (wys. przeszkody 135 cm), rywalizacja dzieci na kucach, freestyle o nagrodę firmy KPMG, grand prix rangi CSI*3 o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Bank Polski (wys. przeszkody 140-160 cm) oraz tej samej rangi konkurs ostatniej szansy o wzrastającym stopniu trudności (140 cm) o nagrodę targów ITM.