Aglomeracja

K. Rutkowski – będziemy szukać Ewy Tylman w Warcie

Poszukiwania Ewy Tylman  Foto: Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski zapowiedział dzisiaj, że nadal prowadzone będą poszukiwania Ewy Tylman w Warcie. Zaplanowana przez niego na sobotę akcja zaskoczy jego zdaniem poznańską Policję.

Bardziej masowe poszukiwania planujemy od przyszłego tygodnia – mówił Krzysztof Rutkowski – te informacje, które posiadamy wskazują jasno, że dziewczyna pływa i będziemy robili wszystko, by ją wyłowić.

Poszukiwania mają być prowadzone bardzo intensywnie i niekoniecznie na terenie Poznania. Zdaniem Krzysztofa Rutkowskiego będzie to zaskoczenie dla Policji. Ta z pewnością jednak śledzi wszystkie informacje dotyczące tej sprawy, które pojawiają się w mediach, zatem zaskoczenie może być mniejsze.

Podczas spotkania z dziennikarzami Krzysztof Rutkowski skomentował również fakt aresztowania przez poznański sąd Radosława B., który współpracował z biurem byłego detektywa. Zarzuca mu się nakłanianie Karoliny K. do składania fałszywych zeznań świadka. Kobieta miała zgłosić się na Policję i zeznać iż widziała jak mężczyzna w niebieskiej kurtce (Adam Z.) zrzuca z mostu Rocha coś ciężkiego.

Zdaniem Krzyszrofa Rutkowskiego ktoś musiał mieć cel, by nakłaniać tę kobietę do składania fałszywych zeznań. Miały one skupić uwagę na informacji. że Ewa Tylman była we wskazanym miejscu.

Jeżeli się nawet coś takiego zdarzyło, jeżeli Radosław B. to zrobił, to musi za to odpowiadać, apelowałem do niego za pośrednictwem adwokata, by powiedział całą prawdę, kto za tym stoi, na czyje zlecenie działał – komentował Krzysztof Rutkowski – ja wiem, mogę się domyślać, kto jest inicjatorem i przekazałem to Policji.

Dodał również, że jego zdaniem Adam Z. nie jest typem zabójcy. To właśnie on towarzyszył Ewie Tylman tej feralnej nocy. Prawdopodobnie wie co się z nią stało. Został aresztowany na 3 miesiące na wniosek Prokuratury, która jest przekonana, że w wyniku jego działań Ewa znalazła się w wodzie.

Ewa Tylman zaginęła w okolicach ulicy Mostowej w nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23.11). Ma 26 lat, jest szczupła. Ma 165 cm wzrostu. Ma ciemne, proste włosy do ramion. Na koniuszku nosa ma dołek. Zdjęcie, które widzicie na górze zostało zrobione w noc zaginięcia. Była ubrana na czarno ale miała szary płaszcz z kapturem.

Ewa Tylman

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz