Aglomeracja BizNews

Spalarnia zatrudnia pracowników

Spalarnia Sita w Poznaniu  Foto: materiały prasowe

Z początkiem listopada zatrudnienie w poznańskiej spalarni odpadów otrzyma grupa 8 osób, która powiększy tworzący się zespół pracowników odpowiedzialnych w przyszłości za obsługę budowanego obecnie zakładu. SITA Energia z Odpadów do końca tego roku zamierza skompletować całą 46 osobową załogę. Szansa na pracę nadal pozostaje na wybranych stanowiskach, na które trwa rekrutacja.

Już w czerwcu została wybrana kadra managerska. Z początkiem listopada zatrudnienie otrzyma grupa specjalistów m.in. specjalista ds. ochrony środowiska, BHP i POŻ, a także kadra średniego nadzoru działu operacyjnego oraz działu utrzymania ruchu.

Z kolei od początku 2016 roku zatrudnienie otrzyma największa grupa 32 osób na 7 stanowiskach operacyjnych w obszarze utrzymania ruchu i operacyjnym, wśród których są m.in. mechanicy, elektrycy, automatycy, operatorzy urządzeń i instalacji.

Nadal trwa faza rekrutacji dotycząca stanowisk operacyjnych takich jak operator wagi samochodowej, operator ładowarki i koparki w hali żużla, kontroler procesu technologicznego, starszy operator procesu technologicznego.

W przypadku niektórych stanowisk są wymagane konkretne specjalistyczne uprawnienia, jednak najważniejsze dla nas są predyspozycje i umiejętność uczenia się kandydatów. Termiczne przekształcanie odpadów to nowa dziedzina w Polsce, więc wszystkim naszym pracownikom zapewniamy cykl odpowiednich szkoleń przygotowujących do pracy na swoich stanowiskach  – mówi Remigiusz Konieczny, Dyrektor zakładu z ramienia SITA Energia z Odpadów

Spalarnia w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz