Aglomeracja

Zapisy na IX Rajd Cysterski

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, parafii pw. NMP Wniebowziętej w Dąbrówce Kościelnej  Foto: parafia pw. NMP Wniebowziętej

Na kole, z kijkami lub maszerując można będzie dotrzeć na metę IX Rajdu Cysterskiego, który odbędzie się w niedzielę. Czasu na zapisanie się na tę wyprawę zostało niewiele.

Cysterski Szlak Rowerowy powstał jako pierwszy w Polsce szlak rowerowy w konwencji cysterskiej, a więc przebiegający przez tereny związane z cystersami, wykorzystujący oficjalne logo Szlaku Cysterskiego w Polsce – wyjaśnia Izabela Paprzycka z CRKF Akwen.

Szlak prowadzi z Poznańskiego Węzła Rowerowego przez Lasy Komunalne Miasta Poznania, dolinę rzeki Cybiny, Głównej dalej przez Puszczę Zielonka, do Wągrowca, Tarnowa Pałuckiego i Łekna. Zawraca następnie na tereny Puszczy znajdując metę w Dąbrówce Kościelnej, na 143 km trasy.

Przygotowaliśmy do wyboru 6 tras rowerowych Maltańską, Goślińską, Cysterską, Pobiedziską, Familijną i Tajemniczą, a także trasę Skocką Nordic Walking i trasę biegową – dodaje Izabela Paprzycka – meta tegorocznego rajdu również znajduje się w Dąbrówce Kościelnej na Ranczo w Dolinie, gdzie będziemy czekać na uczestników od 12:00 do 14:00.

Grupy na wszystkich trasach głównych i łącznikowych będą prowadzone przez przewodników. Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkowy znaczek rajdowy oraz ciepły posiłek na mecie. Będzie także można wziąć udział w tomboli z atrakcyjnymi nagrodami.

IX Rajd Cysterski organizowany przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka i gminy członkowskie odbędzie się w niedzielę 20 września. Zapisać na rajd można się tylko do czwartku 17 września włącznie dzwoniąc pod numer telefonu 61 81 53 603 (8:00 – 18:00) lub wypełniając formularz internetowy, który znajdziecie klikając tutaj.

Trasy rowerowe rajdu:
1. Maltańska (15 km) z Poznania, start: 9:00 Malta źródełko – Gruszczyn (10:00 boisko sportowe – dołączenie mieszkańców Swarzędza).
2. Goślińska (25 km) z Murowanej Gośliny, start: 10:00, parking na stacji PKP.
3. Cysterska (15 km) z Owińsk, start: 10:00, parking przed Kąpieliskiem Akwen Tropicana w Owińskach.
4. Pobiedziska (15 km) z Pobiedzisk start: 10:00, Rynek w Pobiedziskach.
5. Familijna (10 km) polecana dla rodzin z dziećmi z Łagiewnik Kościelnych, start: 10:00, parking przy szkole podstawowej,
6. Tajemnicza – dowolna z dojazdem na metę do godz. 12:30,

Trasa nordic walking rajdu:
1. Skocka nordic walking (15 km) z 3 instruktorami zarówno dla szybkich jak i wolnych – zbiórka 8:30 w Dąbrówce Kościelnej (Ranczo w Dolinie – tu zostawiamy samochody), przejazd autokarem do Skoków, start ze Skoków 9:00, istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków na starcie.

Trasa biegowa rajdu:
1. Rekreacyjna (8 km) w tempie ok. 7 min/km – zbiórka 11:00 w Dąbrówce Kościelnej, Ranczo w Dolinie.

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz