POZnań

Rolkarze promują powstanie nowej areny

„Nie dają się wyrolować” i zapraszają na kolejny już przejazd wrotkarzy po Poznaniu.

To już 15 edycja wrotkarskiego przejazdu przez miasto. Poznańscy wrotkarze walczą o tor wrotkarski i bezpieczne miejsca do jazdy. Organizatorzy wydarzenia przygotowali projekt Centrum Sportów Wrotkarskich Arena i zgłosili go do Budżetu Obywatelskiego. Na projekt będzie można głosować od 1 do 12 października 2015 r. Więcej informacji na stronie www.cswarena.pl

Przejazd odbędzie się w poniedziałek 3 września o godzinie 20:00. Do udziału zaproszeni są wszyscy fani jazdy na wrotkach, rolkach, deskorolkach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:45 w Parku im. Jana Pawła II.

Cała trasa ma około 15 kilometrów, a organizatorzy zapewniają, że pokonywana będzie w spacerowym tempie z zabezpieczeniem trasy.

Dlaczego rolkarze potrzebują  specjalnego miejska do uprawiania swojego sportu?

Jak wyjaśniają we wniosku do Budżetu Obywatelskiego, w wielu miejscach jest zakaz jazdy na wrotkach/rolkach. Dotyczy to parków np. Wilsona i dróg rowerowych, z których wrotkarze nie mają prawa korzystać. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym wrotkarze/rolkarze są pieszymi i mają jedynie prawo do korzystania z chodników zachowując szczególną ostrożność. Jeśli nie ma wydzielonego chodnika, to mogą korzystać z jezdni jak piesi.

Arena dla wrotkarzy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz