POZnań

Pyrlandia wraca po przerwie na Łęgi Dębińskie

Tęskniliście za Pyralndią? Po dwóch latach przerwy ta plenerowa impreza wraca na Łęgi Dębińskie. Rychtujcie się na dobrą, niemal całodzienną zabawę w ostatnią niedzielę sierpnia!

Informacje o tym, że impreza wraca krążyły wśród poznaniaków już od jakiegoś czasu, ale konkretów było niewiele. Teraz już jednak znany jest program, znane są także zespoły, które wystąpią już w najbliższą niedzielę. Na scenie pojawią się między innymi Strachy na Lachy oraz Voo Voo.

Nie zabraknie wielu piknikowych atrakcji w przygotowaniu których pomagać będą między innymi Wolny Targ, a także stowarzyszenia Koci Pazur, Lepszy Świat, Uroconti i sTOWARZYSZEnie43 – zapowiada Iza Urbanowicz, która współorganizuje .to wydarzenie.

Wszystko rozpocznie się na Łęgach Dębińskich w niedzielę o godzinie 14:00 i od samego początku goście będą mogli skosztować… angielskiej herbaty. Na najmłodszych czeka miejskie grzybobranie, czyli gra terenowa. Są również zaplanowane warsztaty nordic walking, a także budowanie symbolicznej szkoły dla dzieci ze zrujnowanego trzęsieniem ziemi Nepalu.

Będzie promocja kocich adopcji, malowanie motyli dla Hospicujum Palium, konkursy plastyczne i otwarte zajęcia sportowe – dodaje Iza Urbanowicz – nie zabraknie też wielu różnych potraw z pyrek, od tradycyjnych poznańskich dań po nowoczesne kulinarne pomysły na ziemniaki.

Będzie tutaj można także odwiedzić Wolny Targ, na którym pojawią się stoiska poznańskich rzemieślników z rękodziełami, zdrowym jedzeniem i piknikiem na trawie. Tutaj wszystko zacznie się od ubrania pomnika Poznańskiej Pyry w specjalnie na tę okazję heklowaną sukienkę!

Do tej pory imprezy każdego roku przyciągały ponad 20.000 widzów. Przerwa spowodowana była brakiem bejmów w miejskiej kasie. Teraz jednak wraca, choć nadal nie otrzymała dotacji bezpośrednio z Urzędu Miasta. Sytuację uratowało spółka samorządowa.

Oto ramowy program tegorocznej Pyrlandii
14:00 – start – rozpoczęcie gier, konkursów, animacji oraz strefy Wolnego Targu
16:00 – Miss Furia – koncert
18:00 – Eleanor Gray- koncert
18:30 – Strachy na Lachy – koncert
20:30 – Voo Voo – koncert

Dzień drugi koncertów Juwenalia 2011 - Strachy Na Lachy - 27.05.2011 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz