POZnań

Przejście przy dworcu PKP

plan-sytuacyjny_konsultacje-2015.02  Foto: Materiały prasowe

Prezydent Jacek Jaśkowiak wraz ze swoim zastępcą Maciejem Wudarskim zaprezentowali dzisiaj koncepcję lokalizacji przejścia dla pieszych przy Dworcu PKP w Poznaniu.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zabiegali o powstanie tego przejścia – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak. – Coś, co budziło wielkie emocje, stało się impulsem do kompleksowego rozwiązania. Wizualizacja, którą widzimy to pierwszy krok, wkrótce powołamy zespół – wspólnie z PKP – który opracuje koncepcję rozwiązania systemowego dla tego terenu – dodał Prezydent.

Przewidywany termin powstania przejścia to wrzesień 2015 roku.

Bardzo nas cieszy ów pierwszy krok w kierunku ucywilizowania tego wyjątkowo sknoconego układu komunikacyjnego – piszą Inwestycje dla Poznania na swoim profilu społecznościowym – jednocześnie wskazujemy na pozostałe problemy do rozwiązania: przejście przez północną nitkę jezdni z przystanków w kierunku Delty/Towarowej/centrum, brak normalnego przejścia między Wildą, a centrum na odcinku od skrzyżowania Królowej Jadwigi/Górna Wilda do dworca – po tym jak zlikwidowano przejście na skrzyżowaniu Matyi/Przemysłowa mieszkańcy Wildy zostali odcięci od Parku Marcinkowskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz