Marokańczycy pobiją rekord Maniackiej Dziesiątki?

Autor: miarecki. Poznań, 6 Stycznia 2015

Limit uczestników popularnego poznańskiego biegu – 3500 miejsc startowych został wypełniony zaledwie po 4 dniach od momentu uruchomienia grudniowych zapisów. Organizatorzy wydarzenia z Klubu Biegacza Maniac postanowili zwiększyć tegoroczny limit zawodników.

X Maniacka Dziesiątka - Poznań 15.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterMamy bardzo dobrą wiadomość ! Na prośbę biegaczy i biegaczek zwiększony został limit uczestników o dodatkowe 500 miejsc – informuje Artur Kujawiński

Po zwiększeniu limit 11 Maniackiej Dziesiątki wynosi 4000 osób. Dodatkowe zapisy ruszą 11 stycznia 2015 o godzinie 11:00

Bieg Maniacka Dziesiątka to jeden z najszybszych i jeden z największych biegów ulicznych na 10 km w Polsce. W Poznaniu w ramach Maniackiej Dziesiątki startowali już olimpijczycy i uczestnicy Mistrzostw Świata.

Aktualne rekordy Maniackiej Dziesiątki , wśród mężczyzn uzyskał Kenijczyk Joel Maina Mwangi 29:09 a wśród kobiet uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Katarzyna Kowalska 32:43. W tym roku organizatorzy otrzymali zapytania od managerów zawodników kadry Maroka, którzy chcieliby pobić poznański rekord trasy. Zapowiada się więc edycja pełna emocji.

Jak zapowiadają organizatorzy – zapisy na biegi dziecięce , które również dynamicznie się rozwijają w ramach Maniackiej Dziesiątki rozpoczną się 1 lutego.

X Maniacka Dziesiątka - Poznań 15.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Więcej informacji na stronie biegu:  www.maniacka.kbmaniac.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.