Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

35. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

35. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDzisiejszym rywalem Lecha Poznań, w ramach 5 kolejki Ekstraklasy będzie zespół Pogoni Szczecin. Po czterech meczach Portowcy zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Szczecinianie są jednym z czterech zespołów w ekstraklasie, które w obecnych rozgrywkach jeszcze nie przegrały.

Dla “Kolejorza” będzie to wyjątkowo ciężkie spotkanie, nie tylko ze względu na statystykę spotkań z Pogonią z zeszłego sezonu ale przede wszystkim ze względu na kompromitującą porażkę z Islandzkim Stjarnanem, która doprowadziła do zmiany w fotelu trenera pierwszego składu Lecha Poznań. W roli tymczasowego trenera poznaniaków wystąpi Krzysztof Chrobak, który po raz ostatni prowadził zespół na szczeblu ekstraklasy ponad siedem lat temu.

1 - 1

Pogoń Szczecin

• 22:27 Dziękujemy udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:26 Po bardzo słabym meczu w wykonaniu poznaniaków na stadionie rozległy się gwizdy, a po nich śpiew "koniec pośmiewiska, w-ajcie z boiska". Nie ma co się dziwić, że kibice są niezadowoleni z wyniku.
  • 94' I koniec spotkania...
  • 93' Kartka za opóźnianie rozpoczęcia gry z rzutu wolnego dla Dąbrowskiego.
  • 91' I znowu Teodorczyk w polu karnym strzela ponad bramką.
  • 90' Cztery minuty do regulaminowego czasu gry doliczył sędzia Tomasz Musiał.
  • 90' Dwukrotnie Teodorczyk! Z najpierw strzelał głową po rzucie rożnym, piłkę nogą przy linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Po tym wybiciu piłka ponownie trafiła do Teodorczyka, który wolejem strzelił na bramkę ale za wysoko by jej zagrozić.
  • 88' Douglas strzelał na bramkę z lewej strony pola karnego. Niestety Janukiewicz jest dzisiaj świetnie dysponowany.
  • 85' Pogoń: Matras za Okuno
  • 84' Teodorczyk ładnie strzelił w kierunku bramki... szkoda tylko, że niecelnie.
  • 81' Golla uratował właśnie Pogoń przed stratą bramki, wybijając piłkę w polu karnym na rzut rożny.
  • 80' Kamiński chyba się zdenerwował i postanowił pokazać pomocnikom jak należy grać. Pobiegł z piłką wzdłuż linii autowej dwukrotnie zwodem kiwając kolejnych zawodników gości. Dobiegł aż pod pole karne i wrzucił piłkę do Teodorczyka. Niestety obrona skutecznie zneutralizowała atak.
  • 77' Krótkimi podaniami grają Lechici. Ostatecznie Jevtić wrzucił piłkę w pole karne do uwalniającego się od obrońców Teodorczyka. Niestety napastnik poznański nie opanował piłki i nie zdołał nawet oddać strzału, bo Janukiewicz wyciągnął mu piłkę spod nóg.
  • 76' Jevtić schodząc z boiska kuleje na lewą nogę.. czyżby kolejna kontuzja?
  • 74' Szybka akcja Lechitów ale niestety Teodorczyk nie zdołał strzelić.
  • 73' Lech: Douglas za Lovrencsicsa
  • 73' Długo kazali czekać nam na gola... ale się udało, wreszcie! Szymon Pawłowski posłał piłkę w kierunku bramki, która jeszcze po drodze zdaje się odbiła od jednego z obrońców gości i zmieniła tor lotu zaskakując Janukiewicza i wpadając do bramki! Lech remisuje z Pogonią 1:1.
  • 69' I kolejną grę w dziada, w środku pola, wygrywają goście. Murayama popędził w kierunku pola karnego ale za mocno podawał w pole karne i nie udało się gościom stworzyć zagrożenia w polu karnym Lecha.
  • 68' Gdyby nie za mocne wrzutki Frączczaka w pole karne, Kotorowski miałby zdecydowanie więcej pracy.
  • 66' Lech: Kownacki za kontuzjowanego Karola Linettego
  • 64' Linetty nabawił się chyba jakiejś kontuzji prawej kostki. Leży właśnie po za boiskiem.
  • 62' Nawet w szkole powtarzają trenerzy piłkarscy: "osłaniasz od bramki!". Zdaje się, że obrona Lecha ciągle o tym zapomina czego efektem są groźne ataki Pogoni w polu karnym poznaniaków.
  • 60' Paweł Małecki ukarany za opóźnianie wybicia piłki z rzutu rożnego.
  • 56' Szymon Pawłowski środkiem boiska podbiegł pod pole karne Pogoni i podał na lewą stronę do niepilnowanego Teodorczyka. Niestety napastnik poznański ponownie popisał się swoją ospałością i zdołał w rytm dojść do piłki. W sumie prawie naprawił swój błąd, bo dobiegł później do piłki ale stracił ją kiwając w polu karnym.
  • 52' Pogoń: Murayama za Rudola
  • 51' Ładna akcja poznaniaków. Wrzutka w pole karne do Hamalainena. Fin niestety minimalnie spóźniony, czego efektem jest niedokładny strzał głową i wznowienie gry przez bramkarza gości.
  • 49' Janukiewicz fantastycznie obronił strzał z bliskiej odległości wybijając jednocześnie na rzut rożny.
  • 47' Formacji obronnej w Lechu brak... znowu o sobie daje Frączczak, który bez większych problemów podał w pole karne do Zwolińskiego. Napastnik gości jednak nie był gotowy na to podanie i stojąc tyłem do bramki musnął piłkę głową. Futbolówka bez zagrożenia opuściła pole gry.
  • 45' Pogoń: Zwoliński za Robaka
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 47' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 46' Hamalainen przed polem karnym krótko podał do Pawłowskiego, który po chwili oddał piłkę do Fina. Jednak podanie było tak niedokładne, że Hamalainen nie był w stanie nic z tej piłki zrobić.
  • 46' Patryk Małecki uniósł ręce w geście przeprosin dla kolegów za zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne, z którego nie dało się już nic zrobić.
  • 45' 2 minuty doliczone zostają do pierwszej części tego spotkania.
  • 42' Murawski może być na siebie wściekły. Próbował z czterech metrów wpakować piłkę do bramki piętą, bo nie mógł się już odwrócić... ale żeby aż takiego kiksa strzelić?
  • 41' Wydawało się, że strzał Rafała Murawskiego przeleci niezauważony przez tłum zawodników obu drużyn w polu karnym. Jednak sędzia wskazał rzut rożny, bo piłka odbiła się od jednego z zawodników poznańskich i poszybowała na rzut rożny.
  • 40' Teodorczyk w głupi sposób zdobył kartkę faulując Hernaniego w polu karnym Pogoni.
  • 38' Jevtić ukarany kartką za faul.
  • 36' Bardzo dobrze odebrana piłka przez Karoli Linettego na połowie gości ale niestety wrzutka w pole karne do Teodorczyka zbyt czytelna.
  • 36' Teodorczyk w polu karnym strzela w światło bramki ale Janukiewicz wie co się stanie i broni ten strzał rzucając się w odpowiednią stronę.
  • 34' Hamalainen ładnie strzelał na bramkę gości ale w niej jeszcze lepiej ustawiony jest Janukiewicz, który skutecznie broni do niej dostępu.
  • 33' Ilu trzeba Lechitów by zatrzymać piłkę podaną do Rafała Murawskiego? Odpowiedź jest prosta - żadnego. Niestety czterech próbowało a Muraś i tak zdołał dojść do piłki.
  • 31' Maciej Wilusz został właśnie wygwizdany za nieopanowanie piłki, na swojej połowie, przez co musiał cofać do Kotorowskiego.
  • 30' Rudol ukarany kartką za faul na Szymonie Pawłowskim.
  • 27' Teodorczyk znowu nie trafia do bramki tylko w bramkarza, który wybija piłkę na rzut rożny.
  • 27' Lech: Wilusz za Wołąkiewicza
  • 26' Rudol strzałem z dystansu nie zaskoczył Kotorowskiego. Jednak siła strzału zaskoczyła bramkarza Lecha, bo wypuścił piłkę przed siebie, by po chwili ją złapać.
  • 23' Huber Wołąkiewicz zwija się z bóli pod polem karnym Lecha. Po chwili został zniesiony na noszach chowając z bólu twarz w rękach. Zdaje się coraz poważniejsze problemy będą trapiły Kolejorza. Kto wejdzie za poznańskiego obrońcę i kapitana drużyny?
  • 22' Marcin Robak rozpoczął strzelanie. Właśnie z szybkiej akcji wszedł w pole karne i nie pozwolił się wyprzedzić obronie Lecha. Ostatecznie z lewej strony zaatakował Kotorowskiego i strzelił mu między nogami umieszczając piłkę w bramce. Pogoń prowadzi z Lechem 0:1
  • 21' Okuno skierował piłkę w kierunku bramki ale Kotorowski wybił ją na rożny.
  • 19' Dwa z rzędu rzuty wolne dla Lecha i nic nie wpada do bramki.
  • 17' Już znamy taktykę kibiców. Siedzą cichutko w sowich sektorach i zdaje się, że będą się tylko sporadycznie udzielać.
  • 15' Teodorczyk w środku pola podał wzdłuż linii autowej do Hamalainena. Fin popędził w kierunku pola karnego i w przedpolu karnym postanowił strzelać z ostrego kąta. Niestety Janukiewicz dobrze odczytał jego zamiary i obronił.
  • 12' Lovrencsics z linii 16 metrów strzelał ale piłka odbiła się od obrońcy gości i doleciała do Teodorczyka, który też próbował strzelać z 10 metrów ale znowu piłka odbiła się od obrońcy.
  • 11' Kolejny już strzał gości na bramkę Lecha. Tym razem Małecki z dystansu strzelał ale minimalnie niecelnie.
  • 9' Groźna sytuacja w wykonaniu poznaniaków. Lovrencsics zdołał prostopadle podać przedpole karne ale ani Teodorczyk ani Pawłowski nie zdołali dość do piłki.
  • 8' Kotorowski pewnie z polu karnym łapie piłkę wrzuconą z rzutu rożnego. W trakcie wybicia został sfaulowany przez Dąbrowskiego, za co zawodnik gości jak na razie został tylko upomniany.
  • 6' Lewandowski zatrzymany przez Kędziorę i jest aut dla gości na wysokości pola karnego.
  • 4' Dobrze zgrana piłka do Lewandowskiego, który huknął z 18 metrów. Szczęśliwie dla Lecha piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyleciała na rzut rożny.
  • 2' Kibice Lecha Poznań nie szczędzą zawodnikom poznańskim gorzkich słów. Ze względu na kulturę języka nie przytoczymy wszystkiego co krzyczą kibice, ale jeden z banerów ma napisane "Dobre fury i wypłaty, od studentów w piłkę baty".
  • 0' Sędzia Tomasz Musiał rozpoczął już spotkanie.
  • 20:21 Witamy serdecznie. Niespełna dziesięć minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania 5 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin.

Kotorowski, Kędziora, Wołąkiewicz (kpt.), Kamiński, Henriquez, Lovrencsics, Linetty, Jevtić, Pawłowski, Hamalainen, Teodorczyk
rezerwa: Gostomski, Douglas, Ubiparip, Drewniak, Arajuuri, Kownacki, Wilusz
trener: Krzysztof Chrobak

Janukiewicz, Lewandowski, Hernani, Golla, Murawski (kpt.), Dąbrowski, Małecki, Okuno, Frączczak, Robak
rezerwa: Kudła, Kun, Bąk, Murayama, Rogalski, Matras, Zwoliński
trener: Dariusz Wdowczyk

Sędziuje: Tomasz Musiał
Kibiców: ok. 13 tyś.