Sport

Weekend z piłką – wodną!

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższy weekend na basenie Term Maltańskich w Poznaniu zmierzą się dwie najlepsze drużyny polskiej Ekstraklasy piłki wodnej. W 9 kolejce Mistrzostw Polski Seniorów przeciwnikiem DSW Waterpolo Poznań będą niepokonani w tym sezonie zawodnicy z Łodzi.

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo 8 kolejkach Ekstraklasy DSW Waterpolo Poznań ma na swoim koncie 12 zwycięstw i jedynie 4 porażki, w tym dwie z wiodącą w tabeli drużyną ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Poznaniacy są jedynym zespołem w tym sezonie, który po remisie i rzutach karnych urwał na wyjeździe jeden punkt aktualnemu mistrzowi Polski.

W sobotę i niedzielę  poznańscy waterpoliści podejmą kolejną próbę pokonania zespołu z Łodzi i zapewnienia sobie, po raz pierwszy w 3-letniej historii klubu, srebrnego medalu MPS.

Mamy w tym sezonie ogromne szanse na srebrny medal dla Poznania, więc bardzo gorąco zachęcamy wszystkich poznaniaków do kibicowania naszej drużynie z trybun Termach Maltańskich. – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu. – Będziemy bez kompleksów walczyć z mistrzem Polski na własnych basenie o kolejne punkty MPS. Chcemy wierzyć, że sędziowie powołani na nasz dwumecz z ŁSTW UŁ będą sędziować oba spotkania na wysokim europejskim poziomie i zgodnie z duchem fair play.

Po rozegraniu 16 spotkań ligowych DSW Waterpolo Poznań pozostaje zespołem z najlepszymi strzelcami MPS (Paweł Wielogórski – 58 goli oraz Tomasz Różycki – 47 goli) oraz najlepszym bramkarzem i obroną. Nasza drużyna straciła do tej pory w rozgrywkach jedynie 137 bramek (ŁSTW UŁ aż 162, a zajmująca trzecie miejsce Arkonia Szczecin 150).

Pierwsze spotkanie z ŁSTW Uniwersytet Łódzki poznaniacy rozegrają w sobotę o g. 19:30, natomiast mecz rewanżowy w niedzielę o g. 14:30. Nasz zespół, aktualny wicelider tabeli ligowej, zapowiada zaciętą walkę o kolejne punkty i srebrny medal dla Poznania. Wstęp na oba mecze jest bezpłatny.

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Sezon 2013/2014 poznańscy waterpoliści zakończą 14 i 15 czerwca br., kiedy to zmierzą się dwukrotnie z GKPW 59 Gorzów. O zdobyciu srebrnego medalu dla Poznania zadecydują jednakże nie tylko dwa ostatnie dwumecze naszej drużyny, ale także czerwcowe spotkania Arkonii Szczecin z pewnie zmierzającą po kolejny złoty medal drużyną z Łodzi. W przypadku nieoczekiwanej i praktycznie niemożliwej porażki niepokonanego do tej pory mistrza Polski z coraz słabiej grającymi zawodnikami ze Szczecina, Poznań spadnie na 3 miejsce
w tabeli.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
 • Low Temp. ___°C
 • High Temp. ___°C
___
______
Października 24th 2020, sobota
°C
   ___
 • TEMPERATURE
  °C | °C
 • HUMIDITY
  %
 • WIND
  m/s
 • CLOUDINESS
  %
 • SUNRISE
 • SUNSET
 • NIE 25
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PON 26
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • WT 27
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • śR 28
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • CZW 29
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PT 30
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %