Aglomeracja

Będzie wuchta kajaków na Warcie

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterCzy najbliższa poznańska Kajakowa Masa Krytyczna będzie rekordowa? Wszystko wskazuje na to, że tak. Blisko 350 miejsc w kajakach organizatorów szybko zostało zajętych przez chętnych. Tak duża ilość kajaków pojawi się na Warcie już w najbliższą niedzielę.

W pierwszej edycji Kajakowej Masy w roku 2008 udało nam się zmobilizować do wspólnego pływania ok 200 osób – informują organizatorzy – w roku 2012 płynęliśmy 300-osobową grupą, w roku 2013 grupa liczyła 400 osób.

Dodają też, że tym razem również mają apetyt na rekord. Miejsce w kajaku ma zapewnionych aż 340 osobób! Można również przybyć z własnym kajakiem.

Po wspólnej rozgrzewce na miejscu startu nastąpi zejście do wody i… w drogę! Do przepłynięcia będzie nieco ponad 15 kilmetrów, co powinno zająć uczestnikom spływu ponad 2 godziny. Metę wyznaczono przy Moście Rocha w Poznaniu.

Po dopłynięciu jak zwykle czekać będzie na Was moc atrakcji – zapewniają organizatorzy – Woda Góry Las przygotował wspinaczkę po skrzynkach oraz slacklaine, najlepsi, którzy zdecydują się wziąć w nich udział otrzymają ufundowane przez sklep WGL nagrody!

Dodatkowo w tym roku można brać udział w konkursie na najbardziej oryginalne przebranie. Im bardziej kreatywne tym lepiej! Ze względu na bezpieczeństwo nie można tylko zasłaniać oczu, uniemożliwiać założenia sprzętu asekuracyjnego, nie można też używać materiałów pirotechnicznych. Na najlepszych czekają oczywiście nagrody.

Poniżej znajdziecie dokładny plan Kajakowej Masy krytycznej, która odbędzie sie w niedzielę 18 maja.

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

I. Spływ kajakowy

09:37 – odjazd pociągu z Dworca Głównego w Poznaniu (Przewozy Regionalne, pociąg do Wrocławia),

09:57 – dojazd do dworca Puszczykówko . Na miejscu będą na Was czekać osoby z wiosłami, które zaprowadzą Was na start spływu,

10:20 – 11:15 – rejestracja uczestników,

11:30 – wspólna rozgrzewka,

12:00 – zejście na wodę,

15:00 – dotarcie masy w okolice mostu Przemysła I (ul. Hetmańska),

15:30 – zakończenie spływu pod mostem Św. Rocha (ul. Kórnicka),

15:45 – ciepły posiłek, rozpoczęcie pikniku nad rzeką Wartą w okolicach mostu Św. Rocha,

II. Piknik nad Wartą

16:15 – pokaz asekuracji kajakowej oraz technik linowych (zjazd na linie z mostu),

16:30 – rozpoczęcie konkursów: przeciąganie liny, skoki na skakance, ergometry wioślarskie, przyciąganie kajaka na czas, bieg z balonem z wodą na pagaju, oraz konkursy zorganizowane przez naszego sponsora – Sklep Turystyczny Woda Góry Las – wspinaczka po skrzynkach oraz slackline

17:50 – rozdanie nagród ufundowanych przez naszego sponsora – Sklep Turystyczny Woda Góry Las

18:00 – zakończenie imprezy.

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz